Požární dveře bez papírů – co s nimi?

5
(1)

Vyhláška ve svém § 7 jasně říká, že provozuschopnost instalovaného požárně bezpečnostního zařízení (mimo jiné tedy i požárních dveří) se prokazuje dokladem o jeho montáži, funkční zkoušce, nebo koordinační funkční zkoušce, kontrole provozuschopnosti, údržbě a opravách provedených podle podmínek stanovených touto vyhláškou.

Jak se postavit ke kontrole provozuschopnosti požárních dveří, k nimž provozovatel nemá jediný “papír”? Za mě jsou neprovozuschopné. Vyhláška si myslím hovoří poměrně jednoznačně. Nebo se pletu? Podělte se o vaše názory v komentářích níže.


Mohlo by se Vám hodit

Byl pro vás článek užitečný?

Klikněte na hvězdičky pro ohodnocení článku.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Pokud se vám článek líbil...

Sledujte mě na sociálních sítích.

Omlouvám se, že pro vás nebyl tento článek užitečný a děkuji za vaši zpětnou vazbu.

Pojďme tento článek vylepšit!

2 názory na “Požární dveře bez papírů – co s nimi?”

  1. vilemovasabina

    Dobrý den,
    chtěla bych se zeptat, při kontrole provozuschopnosti požárních dveří, jsem narazila na požární dveře, u kterých nelze identifikovat požární odolnost, výrobní číslo ani výrobce..prostě na všech dveřích chybí štítky s požadovanými informacemi..žádnou dokumentaci k nim vlastník samozřejmě nemá…jedná se o staré dveře, i když v dobrém stavu, neponičené.. jediné co naznačuje, že se může jednat o požární dveře je zpěňující páska..nejedná se o jeden kus dveří, ale o dveře v celém objektu, asi 20ks…chtěla bych utvrdit svůj názor, že když uvedu dveře jako neprovozushopné, budu konat správně?

    1. Dobrý den,
      ano. Věřím, že v současné době je vyhláška postavena tak, že dveře bez průvodní dokumentace, nemohou být provozuschopné.
      S pozdravem, Vít Hofman

Diskuze

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Scroll to Top