Ing. Vít Hofman | SAW - Logo (www.sawuh.cz)

Komplexní prověrky bioplynového hospodářství - vzor formuláře

Provozujete bioplynovou stanici nebo bioplynové hospodářství ČOV? Pak nezapomeňte na provádění komplexní prověrky bioplynového hospodářství! Tu nejsnáze provedete díky vzorovému formuláři SAW ke stažení!  Proveďte prověrku ještě dnes!

249  s DPH / 206  bez DPH

Kdo formulář komplexní prověrky BPS užije?

V praxi rozlišujeme dva hlavní subjekty, produkující bioplyn. Jsou jimi bioplynové stanice a bioplynová hospodářství čistíren odpadních vod. Formulář komplexní prověrky bioplynového hospodářství je navržen tak, aby jej mohly využít provozovatelé obou typů zařízení.

Formulář slouží pro dokladování provádění prevence bioplynového hospodářství čistíren odpadních vod a bioplynových stanic. V případě bioplynového hospodářství ČOV, je navíc provedení komplexní prověrky přímo vyžadováno v ČSN 75 6415. U bioplynových stanic je vhodné postupovat obdobně. Přestože uvedená ČSN pro bioplynové stanice přímo neplatí s ohledem na požadavky zákoníku práce, je stejně nutné prevenci provádět a může být značně výhodné, postupovat právě dle ČSN 75 6415.

Vzorový formulář komplexní prověrky může být použit jak pro bioplynové hospodářství ČOV, tak i pro bioplynové stanice.

 

Proč vzor formuláře komplexní prověrky bioplynového hospodářství využít?

Formulář, ostatně jako všechny formuláře SAW, je sestaven tak, aby Vám co možná nejvíce ulehčil práci a zejména, aby Vám dopomohl provést prověrku co možná nejvíce efektivně. Formulář je koncipován formou checklistu, kdy zejména označujete jednotlivé možnosti jako splněné či nesplněné. V případě zjištění porušení, pak máte možnost tato porušení lépe rozvést a popsat. Díky formuláři tak budete postupovat krok za krokem a nevynecháte žádnou podstatnou oblast. Záznam je pak velmi podrobný, prokazatelný a kdykoliv doložitelný.

 

Jak často je nutno komplexní prověrku BPS provádět?

Komplexní prověrky se provádění nejméně 1 x ročně. Velmi ale doporučuji, tyto prověrky provádět ve lhůtách 1 x 6 měsíců, což se kryje s preventivními požárními prohlídkami.

 

Kdo může komplexní prověrku bioplynového hospodářství provádět?

Komplexní prověrky může provádět "kdokoli." Předpisy přímo nestanoví osobu, která je provádí. Ideální je, pokud prověrku provádí osoba znalá celého provozu. Rozhodně se ale nemusí jednat o externího specialistu. Ideální může být např. vedoucí provozu spolu s obsluhou bioplynového hospodářství.

 

Který státní orgán může provedení prověrky kontrolovat?

Doklad o provádění komplexní prověrky bioplynového hospodářství může vyžadovat zejména oblastní inspektorát práce, hasičský záchranný sbor ČR a technická inspekce ČR. Rozhodně není žádoucí, tuto oblast podceňovat. A to nejen s ohledem na případné nemalé sankce, ale zejména, s ohledem na velkou míru rizikovosti bioplynového hospodářství a to nejen pro zaměstnance, ale i okolní obyvatelstvo.

Další informace

Format

Narocnost

Podminky

Predpisy

,

Prokoho

, , , , , , ,

Stran

Typ Produktu

Upravitelnost

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Komplexní prověrky bioplynového hospodářství - vzor formuláře“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by vás zajímat...

Kontaktní informace

Ing. Vít Hofman

IČ: 020 65 681
DIČ: CZ8602215072
Zerzavice 2146
686 01 Staré Město
Obchodní podmínky
Ochrana osobních údajů
Prohlášení o zásadách Cookies (EU)
cart