Ing. Vít Hofman | SAW - Logo (www.sawuh.cz)
SAWAPP - cloudová aplikace ke správě pracovnělékařských prohlídek

Provozní deník manipulačního vozíku

Provozujete-li motorové manipulační vozíky, je Vaší povinností, vést k nim provozní deník manipulačního vozíku. Využijte vzorový deník SAW, který neobsahuje zbytečné údaje a nezatěžuje Vás tak nadbytečnou administrativou!

79  s DPH / 65  bez DPH

Pro jaké druhy vozíku se provozní deníky vede?

Provozní deník manipulačního vozíku se vede zejména pro motorové vozíky, často nepřesně označované jako vysokozdvižné nebo slangově prostě "ještěrky". Není zcela nutné jej vést pro vozíky bez motoru. Nicméně je to více než doporučeno. Rozhodující tedy není, zda je vozík vysokozdvižný či nikoli, ale zda je pohánět vlastní jednotkou nebo lidskou silou!

 

Je vedení provozního deníku povinné?

Ano. Zaměstnavatel má povinnost zajistit, aby byly deníky k vozíku řádně vedeny.

 

Proč koupit vzorový provozní deník manipulačního vozíku SAW?

Protože běžně dostupné papírové deníky často obsahují zcele nerelevantní informace. Nutí tak obsluhu vozíků evidovat zcela bezpředmětné údaje a informace a naopak velmi často opomíjí ty podstatné. Nespornou výhodou je také fakt, že běžný deník z "papírnictví" popíšete a musíte si zakoupit nový. Kdežto provozních deníků SAW si vytisknete, kolik jen potřebujete.

Doporučuji deník tisknout stylem "brožura", což většina moderních tiskáren bez problémů zvládá. Vznikne Vám tak vlastně jakási knížka.

Běžný deník v papírnictví navíc stojí přibližně 50 a více Kč. Pokud máte 3 vozíky = 150 Kč. To je více než dvojnásobek ceny za deník SAW! A to nemluvím o tom, že deník SAW si můžete tisknout kolikrát jen chcete!

 

Může deník vyžadovat inspekce práce?

Ano. Provozní deníky jsou velmi častým předmětem kontroly inspektorů práce. Možná proto, že jen málo kdo je vede poctivě a tak, jak to vyžadují právní a ostatní předpisy BOZP! Za nedoložení deníku samozřejmě hrozí sankce.

 

A jaký je vůbec smysl vedení deníku?

Hlavním smysle pro vedení deníku je zkrátka fakt, aby měl provozovatel možnost přesvědčit se, že je vozík provozován v souladu s návodem k používání. Zejména tedy co se prostředí použití, opravování závad a provádění údržby a kontrol týče.

 

Zvládne obsluha vozíků deníky vést?

Správné vedení deníku není ničím složitým. Co do něj zapisovat, to je v deníku přehledně uvedeno. Zejména důležité je, aby si zaměstnavatel / provozovatel obsluhu pohlídal a donutil ji konkrétní údaje do deníku skutečně zaznamenávat. Největší problém je zde zejména v samotných zaměstnancích. Ti často zapomínají nebo se jim zkrátka jen nechce.

Další informace

Format

Narocnost

Podminky

Prokoho

, ,

Stran

Typ Produktu

Upravitelnost

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Provozní deník manipulačního vozíku“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by vás zajímat...

SAWAPP - cloudová aplikace ke správě pracovnělékařských prohlídek

Kontaktní informace

Ing. Vít Hofman

IČO: 020 65 681
DIČ: CZ8602215072
Města Mayen 1536
686 01 Uherské Hradiště
Obchodní podmínky
Ochrana osobních údajů
Prohlášení o zásadách Cookies (EU)
cart