Kniha úrazů

Kniha úrazů

199  s DPH / 164  bez DPH

Katalogové číslo: saw_14b01 Kategorie: , Štítek:

Proč mít a vést knihu úrazů?

Kniha úrazů je dokument, který slouží k vedení evidence o všech úrazech na pracovišti. Nejen tedy těch pracovních, ale i úrazů ostatních - např. úrazů návštěv či externích zaměstnanců.

Hlavním důvodem proč vést knihu úrazů, je zcela jistě fakt, že toto zaměstnavateli ukládá nařízení vlády č. 201/2010 Sb.

 

Důvodů k řádnému vedení knihy úrazů je však vícero

Kniha úrazů slouží k získání přehledu o vzniklých pracovních úrazech, např. i drobných - méně závažných. Mnohokrát však na straně úrazem postiženého stálo jen obrovské štěstí, které rozhodlo o tom, že úraz nebude mnohem vážnější. Je proto velmi výhodné mít řádně vedenou evidenci všech úrazů a i díky ní, postupně přijímat opatření proti opakování pracovních úrazů.

Záznam v knize úrazů je rovněž výchozím podkladem pro zpracování záznamu o úraze, který je nutno zasílat na pojišťovny a inspektorát práce.

 

A co zaměstnanci a kniha úrazů?

U zaměstnavatelů neméně oblíbeným a v praxi také málo kdy naplňovaným je fakt, že úrazem postižený zaměstnanec má nárok na potvrzenou kopii záznamu o svém úraze, z knihy úrazů. Takový záznam zaměstnanci slouží jako nesporný důkaz o tom, že úraz byl úrazem pracovním.

 

Proč využít naši vzorovou knihu úrazů?

Obsah knihy úrazů musí přesně odpovídat požadavkům právních předpisů BOZP - naše kniha tyto předpisy plně respektuje a vy nemusíte ztrácet čas jejich studiem.

Vzorová kniha úrazů je navíc koncipována tak, že Vám velmi usnadní záznam údajů - zejména komplikované zadávání klasifikačních kódů druhů úrazů a zdrojů úrazů, které je dnes vyžadováno.

 

Proč knihu úrazů ke stažení, namísto knihy z papírnictví?

Zejména je nutno upozornit na fakt, že stále velká část knih úrazů, které jsou nabízeny např. v papírnictví nebo na nejrůznějších e-shopech (k zaslání v papírové podobě) nerespektují současně platné a neustále se aktualizující právní předpisy.

Přece se jednou vytisknuté knihy nevyhodí jen proto, že došlo ke změně právního předpisu, že?

Dále je dobré se zamyslet nad otázkou, proč ne knihu úrazů v elektronické podobě ke stažení? Takovou knihu si kdykoli vytisknete nebo si můžete vytisknout jen její konkrétní část (list). Knihu si můžete upravit k obrazu svému - např. logo, název firmy, odpovědný vedoucí apod. A hlavně můžete vy, ale zejména i všichni vaši vedoucí zaměstnanci, mít knihu vždy u sebe (např. na emailu).

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Kniha úrazů“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by vás zajímat...

You may also like…
SAWAPP - cloudová aplikace ke správě pracovnělékařských prohlídek

Kontaktní informace

Ing. Vít Hofman

IČO: 020 65 681
DIČ: CZ8602215072
Města Mayen 1536
686 01 Uherské Hradiště
0
  0
  Přehled nákupu
  Jen 250  vás dělí od dárku zdarma!
  250 
  Váš košík je prázdnýZpět do obchodu
   Použít kupón
   linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram