Ing. Vít Hofman | SAW - Logo (www.sawuh.cz)

Doklad o kontrole požárních zařízení

Dle vyhlášky o požární prevenci, je nutno každé požárně bezpečnostní zařízení kontrolovat nejméně jedenkrát ročně. Předpisy je rovněž specifikováno, co přesně musí doklad o kontrole provozuschopnosti požárních zařízení obsahovat.

Vy už nad tím ale přemýšlet nemusíte, nemusíte po informacích ani pátrat, natož tak pracně tvořit doklad. Postačí si stáhnout vzorový - interaktivní doklad o kontrole provozuschopnosti požárně bezpečnostního zařízení.

99  s DPH / 82  bez DPH

K čemu doklad o kontrole slouží?

Doklad o kontrole slouží pro kontrolu požárně bezpečnostních zařízení. Jedná se o systémy, technická zařízení a výrobky pro stavby podmiňující požární bezpečnost stavby nebo jiného zařízení. V praxi jde např. o požární dveře, nouzové osvětlení, nástěnné hydranty, hlásiče požáru, požární ucpávky a uzávěry otvorů, elektrickou požární signalizaci, stabilní hasící zařízení a některé další.

Nezapomeňte, že požárně bezpečnostní zařízení jsou v požární prevenci velmi důležitá. O jejich činnosti ani nevíte, dokud nepřijde na nejhorší - vznik požáru. Pak rozhodují právě ony o životech a zdraví osob a je nezbytně nutné, aby v těchto těžkých chvílích na 100% fungovaly!

 

Proč si stáhnout vzor dokladu kontroly?

Důvodů je několik. Jednak ušetříte čas a práci, kterou byste věnovali jeho tvorbě. Jednak získáte ihned použitelný formulář, který obsahuje všechny informace požadované právními předpisy. A zejména, získáte interaktivní formulář, kde jednoduše vyberete odpovídající možnosti konkrétních polí.

Provedení kontroly provozuschopnosti s naším vzorovým dokladem, nebylo nikdy snadnější!

 

Kdo může kontroly zařízení provádět?

Kontroly provozuschopnosti požárně bezpečnostních zařízení mohou provádět technici požární ochrany nebo osoby odborně způsobilé v požární ochraně.

 

Jak často se kontroly provádějí?

Požárně bezpečnostní zařízení, je nutno provádět nejméně 1x ročně, pokud právní předpis, technická norma nebo výrobce nestanoví lhůtu kratší. Kratší lhůty jsou stanoveny např. pro zařízení elektrické požární signalizace.

 

Evidují se kontroly i do požární knihy?

Ano. I kontroly požárně bezpečnostních zařízení, je vhodné evidovat do požární knihy. Pokud využijete naši vzorovou požární knihu, doklady do její příslušné části můžete jednoduše vkládat. Doklady starší dvou let je potom vhodné zařadit do archivu.

Další informace

Typ Produktu

Format

Narocnost

Podminky

Predpisy

,

Prokoho

, , , ,

Stran

Upravitelnost

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Doklad o kontrole požárních zařízení“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by vás zajímat...

Kontaktní informace

Ing. Vít Hofman

IČ: 020 65 681
DIČ: CZ8602215072
Zerzavice 2146
686 01 Staré Město
Obchodní podmínky
Ochrana osobních údajů
Prohlášení o zásadách Cookies (EU)
cart