Ing. Vít Hofman | SAW - Logo (www.sawuh.cz)

Poradna BOZP a PO

Autor článku: Ing. Vít Hofman
Datum publikování: 14. 2. 2018
Kategorie příspěvku: ,
0
(0)

Pokud se Vám zdají požadavky právních předpisů bezpečnosti práce (BOZP) a požární ochrany (PO) složité, komplikované a nepřehledné, věřte, že nejste jediní. Ony totiž skutečně velmi složité a nepřehledné jsou. Vždyť jen základních právních předpisů BOZP a PO jsou desítky, viz náš registr předpisů. Pokud se tedy cítíte tak, jako mnozí jiní - bezradní, je tu pro Vás bezplatná poradna BOZP a PO.


Jak se do poradny BOZP a PO zapojit?

Je to jednoduché. Poradna BOZP a PO nově funguje jako oborový portál bezpečnosti a to včetně diskusního fóra. Členství a registrace jsou bezplatné - zapojit se může každý, koho bezpečnost zajímá.

Získejte rady, čerpejte zkušenosti, poučte se z chyb druhých!

Dále také můžete využít facebook skupin. Jediné, co tedy musíte mít, je založený facebook účet. Pak jen stačí požádat o vstup do příslušné skupiny.

BOZPForum.cz

Získejte rady, čerpejte zkušenosti, poučte se z chyb druhých!

Do jaké skupiny se přihlásit?

Poradna BOZP a PO je rozdělena do několika skupin. Jde o následující.

 1. "Bezpečáci" - výměna zkušeností BOZP i PO
  • Tato skupina je určena odborníkům aktivně působícím v oblastech bezpečnosti a ochrany zdraví při práci, požární ochraně, revizí technických zařízení, první pomoci, přepravě nebezpečných chemických látek a případně i dalších, souvisejících oblastech. Pro vstup je vyžadováno doložení odbornosti.
  • Skupina je dnes největší aktivní komunitou "bezpečáků" v ČR!
 2. Bezpečnost práce, požární ochrana - ptejte se, diskutujte, raďte
  • Skupina je určena zejména zaměstnavatelům a vedoucím zaměstnancům, kteří jsou povinni zajišťovat bezpečnost a ochranu zdraví při práci a také za její zajištění odpovídají.
  • Díky skupině můžete získat profesionální pohled na problém, odbornou radu a případně i získat kontakt na spolehlivého dodavatele služeb.
 3. Pracovní úraz
  • Skupina je určena všem, kteří se potýkají s pracovním úrazem. Jak zaměstnavatelům, tak i zaměstnancům.
  • Skupina Vám umožní získat důležitý odborný pohled na problém a ujasnit si, zda jste či nejste v právu.

Poradna BOZP a PO je opravdu zdarma?

Ano. Jak členství na BOZPforum.cz , tak i ve skupinách, jak pokládání dotazům tak i získávání odpovědí je skutečně zdarma. Smyslem poradny bezpečnosti práce je provádět osvětu. Pomoci z podnikatelského sektoru odstraňovat časté nepravdy a mýty, k bezpečnosti se vážící a osvětlovat méně známé skutečnosti. Smyslem je pomáhat při zajištění bezpečnosti ve firmách a ke zvyšování její úrovně. Veškerý čas odborníků, kteří ve skupinách odpovídají, je neplacený. Jejich jedinou odměnou budiž jim případná reference.


Mohu na oplátku nějak pomoci?

Ano, samozřejmě že můžete. Naprosto nejjednodušší cestou, jak poradně BOZP a PO pomoci, je zapojit se. Připojte se do konkrétní skupiny, ptejte se, podělte se o své zkušenosti a zážitky. Pokud jste odborníkem, věnujte chvíli dotazům a zkuste poskytnout odbornou odpověď.

Další cesty a možnosti jak podpořit nebo spolupracovat s BOZPforum.cz naleznete zde: https://bozpforum.cz/2019/03/26/jak-muzete-projekt-bozpforum-cz-podporit-i-vy/

Každý rovněž může pomoci jakoukoliv propagací poradny BOZP a PO. Sdílením, doporučením, zmínkou mezi řečí. Pokud budete ochotni na svůj web umístit reklamní banner, i ten Vám můžeme připravit. Za každou podporu jsme vděční.

Děkuji.

Byl pro vás článek užitečný?

Klikněte na hvězdičky pro ohodnocení článku.

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Doposud nikdo nehodnotil. Buďte první, kdo článek ohodnotí. Děkuji.

Pokud se vám článek líbil...

Sledujte mě na sociálních sítích.

Omlouvám se, že pro vás nebyl tento článek užitečný a děkuji za vaši zpětnou vazbu.

Pojďme tento článek vylepšit!

Řekněte mně, jak mohu tento článek vylepšit.

Komentáře k příspěvku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Rubriky

Nejnovější příspěvky

Nejnovější komentáře

 1. Dobrý den pane Hofmane, děkuji za velice podnětné webové stránky, na kterých většinou najdu výborně vysvětlené otázky z oblasti BOZP.…

Kontaktní informace

Ing. Vít Hofman

IČ: 020 65 681
DIČ: CZ8602215072
Zerzavice 2146
686 01 Staré Město
Obchodní podmínky
Ochrana osobních údajů
Prohlášení o zásadách Cookies (EU)
cart