Písemné pověření řidičů firemních vozidel

89,00  s DPH / 73,55  bez DPH

Zaměstnavatel je povinen stanovit firemní odpovědnosti a pravidla. Mimo jiné musí určit osobu odpovědnou za bezpečný provoz firemních vozidel, která dále písemně jmenuje osoby pověřené jejich řízením (obsluhou) – tj. řidiče firemních vozidel.

Katalogové číslo: saw_02c10.1 Kategorie: , Štítky: , , ,

Písemné pověření zaměstnanců k řízení firemních vozidel

Dopravní nehody dnes bohužel patří mezni nejčastější příčiny pracovních úrazů, zejméntě těch vážných a smrtelných. Proto je nanejvýše vhodné, stanovit jasná pravidla pro provoz firemních vozidel a striktně vymezit odpovědnosti za jejich provoz a obsluhu.

Pověřte proto řízením firemních vozidel pouze k tomu dostatečně zdravotně i odborně způsobilé zaměstnance, s odpovídajícími zkušenostmi a vyhněte se tím případným problémům.

Musí být pověření písemné?

Ano. Bez písemného pověření velmi těžko prokážete splnění této povinnosti.

Nezapomeňte, že úrazy vzniklé provozem firemních vozidel, mívají často fatální důsledky. Nepodceňujte proto v této oblasti nic.

Koho mohu řízením firemních vozidel pověřit?

Řídit firemní vozidla smí jen k tomu zdravotně a odborně způsobilí zaměstnanci. Pokud má zaměstnanec řídit firemní vozidlo pravidelně, jedná se o tzv. riziko ohrožení zdraví, dle zvláštního právního předpisu a měli byste věnovat pozornost správnosti žádosti o lékařskou prohlídku.

Typ Produktu

Format

Narocnost

Podminky

Predpisy

Prokoho

, , ,

Stran

Upravitelnost

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “Písemné pověření řidičů firemních vozidel”

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Řekněte o tom ostatním...

Sdílejte tento vzor se svými přáteli a pomozte tak ostatním!

Scroll to Top