Desetiminutovky školení BOZP a PO - komplexní balíček vzorů

3630  s DPH / 3000  bez DPH

Katalogové číslo: saw_G03.04_C Kategorie: , Štítky: , , , ,

Udělejte revoluci ve školení BOZP! Začněte zaměstnance školit tak, aby to dávalo smysl a aby mělo školení skutečný pozitivní přínos!

S komplexním balíčkem vzorových desetiminutovek, snadno rozsáhlé školení rozložíte na malé, tematické celky, které mohou průběžně, během celého roku, školit vaši vedoucí zaměstnanci.

Díky desetiminutovkám uděláte ze školení BOZP efektivní a dynamický proces, který přispěje ke zvýšení úrovně BOZP a prevenci pracovních úrazů a nemocí z povolání!

Myšlenka desetiminutovek aneb proč se pro ně nadchnout?

Zaměstnavatel musí zaměstnance školit o právních předpisech BOZP. Hlavní problém takového školení spočívá v tom, že těchto předpisů a jejich požadavků je opravdu velké množství. Reálně tak není možné, ze všech zaměstnance proškolit, během např. dvouhodinového ročního školení. Takové školení vám možná uzná inspektorát práce při preventivní kontrole, ale je vysoce pravděpodobné, že např. v případě soudního sporu, bude označeno jako "formální."

Desetiminutovky jsou tu od toho, aby tento problém vyřešily. Slouží k tomu, aby rozsáhlý obsah dávkovaly postupně. Namísto jednoho velkého hromadného školení, si díky desetiminutovkám budou vedoucí zaměstnanci své zaměstnance školit průběžně, během celého roku, o konkrétních dílčích tématech. Školení dle desetiminutovek je možné organizovat např. v týdenních periodách. Ideální může být např. každé pondělí při začátku směny. Za rok je tak možné probrat až 52 témat!

To má hned několik pozitivních dopadů

Vedoucí zaměstnanci jsou nuceni, s tématem a plněním požadavků, které se k tématu vztahují, se seznámit. Školení se snadno zorganizuje, protože bude prováděno pro menší skupinku zaměstnanců, může být provedeno přímo na pracovišti a zabere jen přibližně deset minut (tak jsou desetiminutovky koncipovány).

Problematika BOZP bude u školených zaměstnanců udržována v soustavném povědomí. Jejich znalosti jednotlivých témat budou průběžně zvyšovány a prohlubovány. Jednotlivá dílčí témata zaměstnanci snadněji pochopí, zapamatují si je. Deset minut se dokáže koncentrovat většina z nás. Koncentrovat se však např. dvě hodiny na odborné téma, to je dost zásadní oříšek.

Tohle vše má přímý pozitivní vliv na úroveň bezpečnosti a ochrany zdraví při práci.

Komu jsou desetiminutovky určeny?

Desetiminutovky jsou určeny všem zaměstnavatelům a všem jejich zaměstnancům. Některá témata obsažená v balíčku mohou být velmi specifická, určená pro úzkou skupinu. Většina je však univerzální a aplikovatelná v rámci všech zaměstnavatelů.

Kdo může dle desetiminutovek školit?

Školit dle desetiminutovek může každý vedoucí zaměstnanec. Zákon přímo nestanoví požadavky na osobu školitele. Vedoucí zaměstnanci jsou za zajištění BOZP přímo odpovědní a nic jim tedy ve školení svých podřízených zaměstnanců nebrání.

Co vzorový formulář desetiminutovky obsahuje?

Každý vzorový formulář desetiminutovky obsahuje dvě strany. Na první straně jsou základní údaje o školení a stanoven obsah školení. Druhá strana potom slouží jako záznamový list (prezenční listina).

Jak často dle desetiminutovek školit?

Jak často záleží čistě na zaměstnavateli / vedoucích zaměstnancích. Perioda není pevně stanovena právními předpisy. Smyslem desetiminutovek však je, rozsáhlý obsah dávkovat průběžně. Proto by i perioda měla být co nejkratší. Jako ideální se jeví perioda 1 x týdně. Např. v pondělí na začátku každé směny. Bude-li vedoucí zaměstnanec školit denně, 2 x týdně nebo 1 x 2 týdny nebo "jen" 1 x měsíčně, je však na něm.

Jaká témata komplexní balíček desetiminutovek obsahuje?

Komplexní balíček vzorových desetiminutovek je značně rozsáhlý a při periodě 1 x týdně vám umožní školit nejméně po celý jeden rok!

Balíček obsahuje následující témata, viz tabulka níže.

WordPress Tables Plugin

Další informace

Format

Narocnost

Podminky

Predpisy

Prokoho

, , , ,

Typ Produktu

, , ,

Upravitelnost

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Desetiminutovky školení BOZP a PO - komplexní balíček vzorů“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by vás zajímat...

SAWAPP - cloudová aplikace ke správě pracovnělékařských prohlídek

Kontaktní informace

Ing. Vít Hofman

IČO: 020 65 681
DIČ: CZ8602215072
Města Mayen 1536
686 01 Uherské Hradiště
0
  0
  Přehled nákupu
  Jen 250  vás dělí od dárku zdarma!
  250 
  Váš košík je prázdnýZpět do obchodu
   Použít kupón
   linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram