Úklid a malování na pracovištích

Úklid a malování na pracovištích

121  s DPH / 100  bez DPH

Katalogové číslo: saw_09a03 Kategorie: , Štítky: , , ,

Možná méně často skloňovaná, avšak důležitá oblast BOZP. Stanovte jasná pravidla pro provádění úklidu a malování pracovišť - předejdete tak negativním důsledkům, jako je např. riziko vzniku požáru či snížená pracovní morálka zaměstnanců.

Úklid pracovišť - vzorová směrnice

Jednoduchý dokument, kterým se stanoví jasná pravidla pro úklid pracovišť a malování na pracovištích. Slouží zejména vedoucím zaměstnancům. Dokument pomáhá zejména stanovit efektivní organizaci provádění úklidu a malování a tím eliminovat případná rizika, s těmito činnostmi spojená.

Je nutné směrnici pro úklid mít?

Dříve byly periody stanoveny právním předpisem. Nyní je jejich stanovení plně na rozhodnutí zaměstnavatele. Podceňovat provádění úklidu se nemusí vyplatit. Vždyť nepořádek na pracovištích hraje významnou roli ve velkém množství pracovních úrazů nebo vzniklých požárů.

Vždyť přece stačí na podlaze ponechat nějaký spadený předmět a úraz může být na světe. Mezi časté úrazy patří např. uklouznutí na euro složkách, kovových propiskách nebo zakopnutí o ponechané předměty na chodbách. Např. kbelíky umístěné uprostřed komunikace. Následné pády naštěstí ve většině případů končí úsměvnou situací. Existují ale i takové, které skončí trvalou invaliditou úrazem postiženého zaměstnance nebo dokonce jeho smrtí!

Úrazům vzniklým z důvodu nepořádku na pracovištích, je tedy nutno zabránit. A často to není nikterak náročné - ani finančně, ani organizačně.

Díky vzorové směrnici uložíte zaměstnancům jasné povinnosti, jak se mají k úklidu postavit. Jaké prostředky pro úklid použít a to nejen z pohledu nebezpečných chemických látek, ale i technických prostředků. A zejména. Jak často mají uklízet.

Dokument není jen pro uklizeče(ky)...

Touto vzorovou směrnicí se vymezují povinnosti pro všechny zaměstnance společnosti. Nejen tedy pro pracovníky na pozicích uklizeč / uklizečka. O úklid a pořádek svého pracoviště musí totiž dbát každý jeden zaměstnanec.

A jak je to s tím malováním?

Malování má velký vliv zejména na psychickou pohodu při práci. Dalším nesporným faktem je, že čistá výmalba lépe reflektuje denní osvětlení a napomáhá tak i k pohodě v tomto směru. Dle nařízení vlády je nutno malby obnovovat a to dle vlastního plánu údržby. Tato vzorová směrnice Vám tedy pomůže i při stanovení pravidel pro provádění malování na pracovištích.

Další informace

Typ Produktu

Format

Narocnost

Podminky

Predpisy

Prokoho

, ,

Stran

Upravitelnost

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Úklid a malování na pracovištích“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by vás zajímat...

You may also like…
SAWAPP - cloudová aplikace ke správě pracovnělékařských prohlídek

Kontaktní informace

Ing. Vít Hofman

IČO: 020 65 681
DIČ: CZ8602215072
Města Mayen 1536
686 01 Uherské Hradiště
0
  0
  Přehled nákupu
  Jen 250  vás dělí od dárku zdarma!
  250 
  Váš košík je prázdnýZpět do obchodu
   Použít kupón
   linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram