Kurz BOZP pro vedoucí zaměstnance

Požární poplachové směrnice

Požární poplachové směrnice jsou součástí dokumentace požární ochrany. Směrnice vymezují činnosti zaměstnanci, popřípadě i dalších osob při vzniku požáru.

121,00  s DPH / 100,00  bez DPH

Katalogové číslo: saw_15c01 Kategorie: , Štítky: , ,

Vzor požárních poplachových směrnic

Požární poplachové směrnice jsou základním dokumentem požární ochrany objektu, se kterým by se měl seznámit každý návštěvník objektu.

Z požárních poplachových směrnic se dovíte, jak se zachovat v případě vzniku požáru. Najdete na nich nejen přesnou adresu objektu, kterou ne vždy musíte znát nebo si ji pamatovat a která může být rozhodující při volání hasičů, ale i důležitá telefonní čísla, postup, jak vyhlásit požární poplach a tak ochránit ostatní osoby v objektu nebo např. jak se z objektu evakuovat.

Kdo musí požární poplachové směrnice mít?

Pokud se budeme striktně držet právních předpisů, tak pouze všichni provozovatelé činností se zvýšeným a vysokým požárním nebezpečím (např. výroba, skladování nebo činnosti požárně nebezpečné - např. provoz trafostanic, skladování hořlavých kapalin, výroba chemických látek, či v požárně nebezpečných objektech - výškové objekty, podzemní objekty, velká obchodní centra).

Pak je tu ale druhá stránka věci. Zákon říká, že každý provozovatel činností musí zřetelně zveřejnit čísla tísňového volání. V praxi proto může být snadnější, požární poplachové směrnice mít vždy.

Jak se směrnice zveřejňují?

Požární poplachové směrnice se zveřejňují na viditelných, trvale přístupných místech. Ideální je jejich vyvěšení vždy při vstupech do objektu a na únikových cestách a u únikových východů.

Směrnice je vhodné vytisknout na formát A4 nebo lépe A3 a např. zalaminovat nebo umístit do rámečku.

Další informace

Typ Produktu

,

Format

Narocnost

Podminky

Predpisy

,

Prokoho

, , ,

Stran

Upravitelnost

Mohlo by vás zajímat...

You may also like…

Kontaktní informace

Ing. Vít Hofman

IČ: 020 65 681
DIČ: CZ8602215072
Zerzavice 2146
686 01 Staré Město
Obchodní podmínky
Ochrana osobních údajů
Prohlášení o zásadách Cookies (EU)
cart