Příkaz ke svařování

Příkaz ke svařování

199  s DPH / 164  bez DPH

Formulář příkazu k provedení požárně nebezpečných prací, kterými jsou zejména svařování. Příkaz je zpracovaný plně v souladu s vyhláškou č. 87/2000 Sb., o podmínkách svařování.

Příkaz využije každá firma, která provádí svařovací práce a jiné, požárně nebezpečné práce (např. broušení v blízkosti hořlavých materiálu apod.).

Příkaz ke svařování

Příkaz ke svařování je dokument, kterým se prokazuje přijetí zvláštních požárně bezpečnostních opatření, v případě nebezpečného svařování, např. na střechách, v blízkosti hořlavých materiálů nebo činností se zvýšeným požárním nebezpečím.

 

Kdo příkaz využije?

Příkaz je určen pro všechny firmy, včetně OSVČ, které při své práci svařují mimo stálá svářečská pracoviště - bezpečné svařovny. Tj. např. u klientů v rámci oprav, údržby, rekonstrukcí či bourání objektů.

Příkaz se použije vždy, pokud je svařování prováděno na místech, kde se vyskytují hořlavé materiály a svařováním mohou být zapáleny nebo iniciovány (výbuch).

Bohužel stále velká spousta zaměstnavatelů příkazy nevydává. V případě úrazů či požárů, se tak dostává do zbytečných a nepříjemných situací. Vyplnění příkazu přitom nesmí být bráno jako otravná administrativa, ale opatření, která se v něm stanovují, musí mít skutečný dopad pro praxi a bezpečnost!

 

Proč si stáhnout vzor příkazu?

Zvláštní požárně bezpečnostní opatření zahrnují poměrně hodně bodů, které je nutno splnit a prokázat. Díky vzorovému příkazu, pro Vás stanovení, splnění a následné prokázání všech nutných bodů, nebude vůbec problémem.

Příkaz Vás krok po kroku provede vším, co je dle legislativy nutné - je zpracován logicky, přehledně a uceleně tak, aby odpovídal požadavkům vyhlášky.

Vzorový příkaz Vám pomůže krok po kroku dostát Vašim povinnostem a svařování provést bezpečným způsobem.

Vydáním příkazu, tj. povolením prací, se můžete zbavit případné odpovědnosti za vzniklý požár.

 

Příkaz slouží pouze k povolení svařování?

Ne. Příkaz je koncipován tak, aby jej bylo možno použít i pro jiné, požárně nebezpečné práce. Např. pro provádění broušení, kdy odletují jiskry o dostatečné energii, aby mohly zapálit hořlavé materiály, pálení, natírání hořlavými kapalinami nebo i jiných obdobných pracích.

Pole příkazu si můžete buď sami upravit nebo je nechat jak jsou. Rozhodně si nemyslete, že se na Vás bude někdo zlobit, že jste stanovily pravidla pro práci s hořlavými kapalinami a v příkazu se objeví slovo svářeč!

Další informace

Typ Produktu

Format

Narocnost

Podminky

Predpisy

Prokoho

, , , , , ,

Stran

Upravitelnost

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Příkaz ke svařování“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by vás zajímat...

You may also like…
SAWAPP - cloudová aplikace ke správě pracovnělékařských prohlídek

Kontaktní informace

Ing. Vít Hofman

IČO: 020 65 681
DIČ: CZ8602215072
Města Mayen 1536
686 01 Uherské Hradiště
0
  0
  Přehled nákupu
  Jen 250  vás dělí od dárku zdarma!
  250 
  Váš košík je prázdnýZpět do obchodu
   Použít kupón
   linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram