Písemné pověření obsluhy manipulačních vozíků

89,00  s DPH / 73,55  bez DPH

Zaměstnavatel je povinen stanovit firemní odpovědnosti a pravidla. Mimo jiné musí určit osobu odpovědnou za bezpečný provoz manipulační techniky, včetně manipulačních motorových vozíků, která dále písemně jmenuje osoby pověřené jejich obsluhou.

Katalogové číslo: saw_02c12.1 Kategorie: , Štítky: , ,

Písemné pověření zaměstnanců k obsluze manipulační techniky (řízení motorových manipulačních vozíků)

Nehody a vzniklé pracovní úrazy, často i velmi vážné a smrtelné, v spojitosti s provozem manipulační techniky, nejsou žádnou výjimkou. Proto je nanejvýše vhodné, stanovit jasná pravidla pro provoz maniulační techniky, včetně manipulačních motorových vozíků a striktně vymezit odpovědnosti za jejich provoz a obsluhu.

Pověřte proto obsluhou manipulační techniky pouze k tomu dostatečně zdravotně i odborně způsobilé zaměstnance, s odpovídajícími zkušenostmi a vyhněte se tak případným problémům.

Musí být pověření písemné?

Ano. Bez písemného pověření velmi těžko prokážete splnění této povinnosti.

Nezapomeňte, že úrazy vzniklé provozem manipulační techniky, mívají často fatální důsledky. Nepodceňujte proto v této oblasti nic.

Koho mohu řízením manipulačních vozíků pověřit?

Řídit manipulační vozíky smí jen k tomu zdravotně a odborně způsobilí zaměstnanci. Pokud má zaměstnanec řídit manipulační vozík s vlastním pohonem, jedná se o tzv. riziko ohrožení zdraví, dle zvláštního právního předpisu a měli byste věnovat pozornost správnosti žádosti o lékařskou prohlídku.

Typ Produktu

Format

Narocnost

Podminky

Predpisy

Prokoho

, , , ,

Stran

Upravitelnost

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Písemné pověření obsluhy manipulačních vozíků“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Scroll to Top