Ing. Vít Hofman | SAW - Logo (www.sawuh.cz)
SAWAPP - cloudová aplikace ke správě pracovnělékařských prohlídek

Doklad o cvičném požárním poplachu

Když už si dáte tolik práce s přípravou a provedením cvičného požárního poplachu, nezapomeňte na jeho řádné vyhodnocení a dokladování! A pokud nevíte jak na to, nevadí - od toho je tu vzorový doklad o provedení cvičení.

Díky dokladu zjistíte, co vše je potřeba zaznamenat, aby byl celý nácvik řádně dokladovaný a tím i prokazatelný.

149  s DPH / 123  bez DPH

Proč mít vzorový doklad o cvičném požárním poplachu?

V praxi se ukazuje, že záznamy o provedeném cvičném požárním poplachu, pokud tedy vůbec nějaké jsou, mají velmi nízkou vypovídací úroveň a vesměs vůbec nedokladují, jak samotné cvičení proběhlo. Náš vzorový záznam požárního poplachu, tyto nedostatky eliminuje.

Díky našemu vzorovému dokladu pro Vás bude záznam, ale i příprava cvičného požárního poplachu velmi snadná. Pouze krok za krokem vyplníte jednotlivá pole záznamu. Záznam Vás tak provede vším podstatným!

 

Kdo musí záznam požárního poplachu provádět?

Cvičný požární poplach provádějí všechny subjekty, které provozují činnosti s vysokým požárním nebezpečím nebo se zvýšeným požárním nebezpečím, pokud jsou pro ně stanoveny složité podmínky pro zásah.

Dále také ostatní subjekty, které si tuto povinnost stanoví na základě vyhodnocení podmínek požární bezpečnosti nebo které zpracují požární evakuační plán.

 

Jak často se cvičný požární poplach provádí?

Cvičný požární poplach se provádí nejméně 1 x ročně a o jeho provedení musí existovat prokazatelný doklad.

 

Co je cílem požárního cvičení?

Cvičným požárním poplachem se zejména prověřuje správnost a úplnost požárních poplachových směrnic a požárního evakuačního plánu. Při cvičení by tedy mělo být ověřeno, zda jsou všechny povinnosti, stanovené uvedenými dokumenty, v praxi dodrženy a respektovány.

Požární poplachové směrnice, které vymezují povinnosti osob při vyhlášení požárního poplachu, např. stanoví, kdo je povinen vypnout el. proud, uzavřít hlavní uzávěry vody a plynu, přivolat hasiče, první pomoc apod. Naproti tomu požární evakuační plán stanoví, jakým způsobem se bude organizovat evakuace, kdo a odkud ji bude řídit a jakými cestami bude probíhat. V neposlední řadě také např. požadavky na evakuaci materiálu a místo shromáždění osob.

Vzorové požární poplachové směrnice i požární evakuační plán, můžete rovněž zakoupit v našem e-shopu.

 

Při cvičení je tedy důležité, aby všechna opatření byla prověřena. K tomu je zapotřebí řádná organizace požárního poplachu a vymezení osob, které budou dohlížet nad postupy a chováním osob.

Samozřejmostí potom je, že zjištěné skutečnosti budou zaznamenány právě do záznamu požárního poplachu a to včetně případných pochybení. To pak umožní návrh a přijetí opatření, aby k těmto nedostatkům, při ostrém poplachu, nedošlo!

Další informace

Typ Produktu

Format

Narocnost

Podminky

Predpisy

,

Prokoho

, , , ,

Stran

Upravitelnost

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Doklad o cvičném požárním poplachu“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by vás zajímat...

SAWAPP - cloudová aplikace ke správě pracovnělékařských prohlídek

Kontaktní informace

Ing. Vít Hofman

IČO: 020 65 681
DIČ: CZ8602215072
Města Mayen 1536
686 01 Uherské Hradiště
Obchodní podmínky
Ochrana osobních údajů
Prohlášení o zásadách Cookies (EU)
cart