Požární evakuační plán

Požární evakuační plán

149  s DPH / 123  bez DPH

Katalogové číslo: saw_15d01 Kategorie: , Štítky: , , ,

Vzorový požární evakuační plán je součástí dokumentace požární ochrany, zpracovávané dle zákona. Vzor je předvyplněný a vy tak pouze a jednoduše upravíte texty dle skutečných podmínek na pracovištích. Není nic snadnějšího.

Vzor požárního evakuačního plánu

Požární evakuační plán upravuje postup při evakuaci osob, zvířat a materiálu z objektů zasažených nebo ohrožených požárem. Tvoří součást dokumentace požární ochrany, zpracované dle § 15, zákona č. 133/1985 Sb., úz.

 

Kdo musí mít požární evakuační plán?

Požární evakuační plán musí mít každý, kdo provozuje činnosti s vysokým požárním nebezpečím nebo se zvýšeným požárním nebezpečím, pokud jsou pro ně stanoveny složité podmínky pro zásah.

Velmi vhodné ale je, pokud evakuační plán zpracuje každý zaměstnavatel, a to zejména s ohledem na odst. (6), § 102, zákona č. 262/2006 Sb., úz.

 

Pozor na složité podmínky pro zásah

Bohužel si dnes stále ještě málo provozovatelů činností uvědomuje, co to jsou ty složité podmínky pro zásah. Stručně řečeno, tyto podmínky se stanoví pro činnosti, kdy se předpokládá, že v případě požáru budou mít hasiči značně obtížný zásah. Variant je několik. Např. se může jednat prostor, kde je značné množství hořlavých látek. Častější jsou ale varianty objektů podzemních nebo naopak výškových. Do složitých podmínek ale také zapadají obchodní domy o prodejní ploše nad 2000 m2. To jsou např. dnes již téměř všechny supermarkety / hypermarkety.

Jinak řečeno to znamená, že pokud v obchodním domě provozujete malý stánek a prodáváte vodu, i vy provozujete činnost se zvýšeným požárním nebezpečím a musíte mít vypracován požární evakuační plán. Ano, je to možná až zbytečná byrokracie. Ale díky našemu vzoru, této povinnosti dostojíte snadno a rychle.

 

V čem Vám vzorový plán pomůže?

Vzorový dokument plně respektuje požadavky právních předpisů, na zpracování požárního evakuačního plánu. Dokument je navíc předvyplněný. Jediné, co tedy musíte udělat, je texty upravit na místní podmínky. Díky tomu, že texty jsou již vyplněny, není na tomto nic složitého a je to v zásadě prací na pár minut.

Nemusíte přemýšlet, jaké náležitosti dokument musí mít, jaká má být jeho formální úprava apod. Při úpravě vzoru vůbec nemusíte pátrat v zákonech a právních předpisech.

 

Jak se ověřuje správnost evakuačního plánu?

Správnost požárního evakuačního plánu je nutno ověřovat. Ověření se provádí organizací cvičného požárního poplachu a to nejméně 1x ročně. Při této organizaci a rovněž při samotném záznamu cvičného požárního poplachu, Vám nesmírně usnadní práci náš vzorový záznam, který rovněž můžete zakoupit v e-shopu, viz níže.

 

Další informace

Typ Produktu

,

Format

Narocnost

Podminky

Predpisy

,

Prokoho

, , ,

Stran

Upravitelnost

Mohlo by vás zajímat...

SAWAPP - cloudová aplikace ke správě pracovnělékařských prohlídek

Kontaktní informace

Ing. Vít Hofman

IČO: 020 65 681
DIČ: CZ8602215072
Města Mayen 1536
686 01 Uherské Hradiště
0
  0
  Přehled nákupu
  Jen 250  vás dělí od dárku zdarma!
  250 
  Váš košík je prázdnýZpět do obchodu
   Použít kupón
   linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram