Doklad o preventivní požární prohlídce

Hodnoceno 5.00 z 5 na základě 2 hodnocení zákazníků
(Hodnocení: 1)

299  s DPH / 247  bez DPH

Preventivní požární prohlídky patří mezi nejvýznamnější povinnosti na úseku požární ochrany a přesto je stále velká spousta provozovatelů provádí nedbale nebo dokonce formálně.

Abyste řádně dostály svým zákonným povinnostem, přinášíme Vám vzorový záznam požární prohlídky. Ten je koncipován jako checklist a provedení prohlídky je tak snadnější než kdy dříve.

Katalogové číslo: saw_13a02.1 Kategorie: , , , Štítky: ,

Proč zvolit náš záznam požární prohlídky?

Když se podíváte do požární knihy, je také Váš záznam požární prohlídky zapsán na přibližně třech řádcích, asi ve stylu: “Dne toho a toho byla provedena preventivní požární prohlídka všech pracoviště dle seznamu v PO knize. Nebyly zjištěny PO závady. Zapsal, podpis.” A v lepším případě zápis navíc obsahuje: “Byl zjištěn nezajištění hasící přístroj – nutno zajistit proti pádu!”.

Pokud ano, pak je nejvyšší čas věnovat pozornost tomu, jak důkladně se preventivní požární prohlídka provádí. Je totiž dost možné, že pouze formálně, což Vám v případě požáru příliš nepomůže. Není vůbec důvod bát se, prohlídky provádět maximálně důkladně a odborně.

 

Jak Vám náš vzorový záznam pomůže?

Vzorový záznam požární prohlídky je sestaven formou checklistu. Stačí tedy postupovat krok za krokem. Zodpovědět položené otázky a je hotovo. Záznam je velmi podrobný a odborně sestavený, takže díky němu projdete všechny podstatné oblasti požární ochrany. Nic důležitého Vám tedy neunikne a zejména, u každého bodu je doloženo, že jste se mu věnovali a kontrolu provedli.

Díky záznamu odhalíte nejen nedostatky organizačního charakteru, ale i nedostatky fyzického rázu – tedy konkrétní závady na pracovištích, které mohou mít negativní vliv na úroveň požární ochrany.

Záznam je určen jak zaměstnavatelům, vedoucím zaměstnancům, tak díky své komplexnosti a podrobnosti, i odborně způsobilým osobám v požární ochraně, technikům požární ochrany a preventistům požární ochrany.

 

Jak často se preventivní požární prohlídky provádějí?

Dle vyhlášky o požární prevenci, je nutno preventivní požární prohlídku provádět nejméně 1x ročně, u činností bez zvýšeného požárního nebezpečí, 1x 6 měsíců u činností se zvýšeným požárním nebezpečím a 1x 3 měsíce u činností s vysokým požárním nebezpečím.

 

Jak se doklad o prohlídce eviduje?

Záznam o preventivní požární prohlídce se provádí do požární knihy. Může se však jednat o samostatný doklad, který se do požární knihy jen vloží. Při provádění preventivních požárních prohlídek je nezbytně nutné dodržet harmonogram jejich provádění.

 

A co dokumentace požární ochrany?

Při preventivní požární prohlídce, byste měli prověřit zejména fyzický stav pracovišť. Co se týče dokumentace požární ochrany a dokladů požární ochrany (např. revize zařízení), ty se kontrolují v rámci tzv. kontroly dokumentace požární ochrany. Kontrola dokumentace se provádí v rámci preventivních požárních prohlídek, nejméně 1x ročně. V našem e-shopu si můžete stáhnout rovněž vzorový záznam o kontrole dokumentace PO!

 

 

Další informace

Typ produktu

Formát dokumentu

Náročnost úpravy

Podmínky použití

K právnímu předpisu

,

Určeno pro

, , , ,

Počet stran

Upravitelnost (editace)

1 recenze Doklad o preventivní požární prohlídce

  1. Hodnocení 5 z 5

    vilemovasabina

    Děkuji.

Přidat recenzi

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ptejte se, podělte se o zkušenosti, diskutujte...


Host
Lukáš Richter
1 rok 9 měsíců před

Příliš nechápu, k čemu dokument slouží. O preventivní požární prohlídce se pořizuje záznam do požární knihy nebo ne?

Podpora
1 rok 9 měsíců před

Dobrý den pane Richter. Doklad je určen k tomu, aby značně usnadnil práci kontrolujícímu jak při samotné prohlídce, tak i právě při vytváření záznamu o jejím provedení. Záznam o preventivní požární prohlídce dnes již dávno nemusí být psaný rukou, do vázané požární knihy. Klidně může být psaný na PC nebo v kombinaci PC/ručně psaný text.
Náš záznam je vytvořen tak, aby kontrolujícího krok za krokem prováděl jednotlivými oblastmi požární ochrany a usnadnil mu jejich kontrolu (záznam se dotazuje na jednotlivé otázky – checklist). Kontrolující tedy převážně pouze křížkuje splněno / nesplněno, popř. doplní jiná zjištění. Takto vytvořený doklad se ke konci podepíše a může se jako hotový záznam vložit do požární knihy. Ideální je použít k záznamu naši vzorovou požární knihu, ale podmínkou to rozhodně není. Rovněž je vhodné záznam doplnit i o kontrolu dokumentace PO, kterou můžete jednoduše provést díky vzorovému dokladu.

 

Mohlo by se Vám líbit…