Ing. Vít Hofman | SAW - Logo (www.sawuh.cz)
SAWAPP - cloudová aplikace ke správě pracovnělékařských prohlídek

Doklad o preventivní požární prohlídce

Preventivní požární prohlídky patří mezi nejvýznamnější povinnosti na úseku požární ochrany a přesto je stále velká spousta provozovatelů provádí nedbale nebo dokonce formálně.

Abyste řádně dostály svým zákonným povinnostem, přinášíme Vám vzorový záznam požární prohlídky. Ten je koncipován jako checklist a provedení prohlídky je tak snadnější než kdy dříve.

299  s DPH / 247  bez DPH

Katalogové číslo: saw_13a02.1 Kategorie: , , , Štítky: ,

Proč zvolit náš záznam požární prohlídky?

Když se podíváte do požární knihy, je také Váš záznam požární prohlídky zapsán na přibližně třech řádcích, asi ve stylu: "Dne toho a toho byla provedena preventivní požární prohlídka všech pracoviště dle seznamu v PO knize. Nebyly zjištěny PO závady. Zapsal, podpis." A v lepším případě zápis navíc obsahuje: "Byl zjištěn nezajištění hasící přístroj - nutno zajistit proti pádu!".

Pokud ano, pak je nejvyšší čas věnovat pozornost tomu, jak důkladně se preventivní požární prohlídka provádí. Je totiž dost možné, že pouze formálně, což Vám v případě požáru příliš nepomůže. Není vůbec důvod bát se, prohlídky provádět maximálně důkladně a odborně.

 

Jak Vám náš vzorový záznam pomůže?

Vzorový záznam požární prohlídky je sestaven formou checklistu. Stačí tedy postupovat krok za krokem. Zodpovědět položené otázky a je hotovo. Záznam je velmi podrobný a odborně sestavený, takže díky němu projdete všechny podstatné oblasti požární ochrany. Nic důležitého Vám tedy neunikne a zejména, u každého bodu je doloženo, že jste se mu věnovali a kontrolu provedli.

Díky záznamu odhalíte nejen nedostatky organizačního charakteru, ale i nedostatky fyzického rázu - tedy konkrétní závady na pracovištích, které mohou mít negativní vliv na úroveň požární ochrany.

Záznam je určen jak zaměstnavatelům, vedoucím zaměstnancům, tak díky své komplexnosti a podrobnosti, i odborně způsobilým osobám v požární ochraně, technikům požární ochrany a preventistům požární ochrany.

 

Jak často se preventivní požární prohlídky provádějí?

Dle vyhlášky o požární prevenci, je nutno preventivní požární prohlídku provádět nejméně 1x ročně, u činností bez zvýšeného požárního nebezpečí, 1x 6 měsíců u činností se zvýšeným požárním nebezpečím a 1x 3 měsíce u činností s vysokým požárním nebezpečím.

 

Jak se doklad o prohlídce eviduje?

Záznam o preventivní požární prohlídce se provádí do požární knihy. Může se však jednat o samostatný doklad, který se do požární knihy jen vloží. Při provádění preventivních požárních prohlídek je nezbytně nutné dodržet harmonogram jejich provádění.

 

A co dokumentace požární ochrany?

Při preventivní požární prohlídce, byste měli prověřit zejména fyzický stav pracovišť. Co se týče dokumentace požární ochrany a dokladů požární ochrany (např. revize zařízení), ty se kontrolují v rámci tzv. kontroly dokumentace požární ochrany. Kontrola dokumentace se provádí v rámci preventivních požárních prohlídek, nejméně 1x ročně. V našem e-shopu si můžete stáhnout rovněž vzorový záznam o kontrole dokumentace PO!

 

 

Další informace

Typ Produktu

Format

Narocnost

Podminky

Predpisy

,

Prokoho

, , , ,

Stran

Upravitelnost

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Doklad o preventivní požární prohlídce“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by vás zajímat...

SAWAPP - cloudová aplikace ke správě pracovnělékařských prohlídek

Kontaktní informace

Ing. Vít Hofman

IČO: 020 65 681
DIČ: CZ8602215072
Města Mayen 1536
686 01 Uherské Hradiště
Obchodní podmínky
Ochrana osobních údajů
Prohlášení o zásadách Cookies (EU)
cart