Ing. Vít Hofman | SAW - Logo (www.sawuh.cz)
SAWAPP - cloudová aplikace ke správě pracovnělékařských prohlídek

Protokol o zatěžkávací zkoušce regálu

Ztratila se Vám průvodní dokumentace k regálům? Nevíte, jakou mají Vaše regály nosnost? Není nic snadnějšího, než provést průkaz nosnosti. Využijte k tomu vzorový protokol o zatěžkávací zkoušce regálu SAW, ke stažení a okamžitému použití!

121  s DPH / 100  bez DPH

Kdo protokol o zatěžkávací zkoušce regálu využije?

Protokol o zatěžkávací zkoušce regálu je určen všem těm, kteří používají regály, aniž by k nim měli k dispozici průvodní dokumentaci výrobce. Bez průvodní dokumentace vlastně není zjistitelné, jakou má regál nosnost - tedy jaká je nejvyšší nosnost jednotlivých buněk a regálových sloupců. V takovém případě nezbývá nic jiného, než regál vyřadit z používání nebo, provést zatěžkávací zkoušku regálu a tím i průkaz nosnosti regálu.

 

Kdo může zatěžkávací zkoušku regálu provádět?

Právní předpisy neupravují požadavky na osobu, která bude provádět zatěžkávací zkoušku. Tuto tedy může provést každý, alespoň trochu technicky znalý pracovník. Často je pro provozovatele regálů zbytečné, volat externí firmu, která za zkoušky inkasuje řádově tisíce korun a kvalita je stejně dost často na nízké úrovni. Lepším řešením může být využít vzorový protokol o zatěžkávací zkoušce regálu, který Vám ukáže cestu, jak zkoušku provést.

 

Nemůže se stát, že se při zkoušce regál zbortí?

Ano, to jistě může. Ale pouze v případě, kdy je zkouška prováděna zcela neodborně a regál nadměrně přetížen. Před samotnou zkouškou je nutno odhadnout maximální nosnost regálu. To je ideální provést dle obdobných typů regálů, u nichž je tento údaj znám (od výrobce). Nikdo také netvrdí, že zatěžkávací zkouška musí být prováděna na maximální přípustnou mez regálu. Můžete si ji provést pouze pro Vaše potřeby. Resp. u regálu, který má nosnost police maximálně 300 Kg, můžete provést zkoušku pouze na 30 kg, pokud Vám to pro skladování dostačuje.

 

Zatěžkávací zkouškou to končí?

Zatěžkávací zkouškou určíte maximální nosnosti regálu. Pokud ale nemáte průvodní dokumentaci výrobce, je nutno stanovit i bezpečné pokyny pro obsluhu a údržbu regálu. Ideální to je formou vypracovaného místního provozního bezpečnostního předpisu pro regály. I tento Vám na e-shopu SAW nabízíme. Mějte na paměti, že pracovní úrazy ve spojitosti s provozem regálů, jsou poměrně časté a zejména, často i velmi vážné!

 

 

Další informace

Format

Narocnost

Podminky

Prokoho

, , , ,

Stran

Typ Produktu

Upravitelnost

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Protokol o zatěžkávací zkoušce regálu“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by vás zajímat...

SAWAPP - cloudová aplikace ke správě pracovnělékařských prohlídek

Kontaktní informace

Ing. Vít Hofman

IČO: 020 65 681
DIČ: CZ8602215072
Města Mayen 1536
686 01 Uherské Hradiště
Obchodní podmínky
Ochrana osobních údajů
Prohlášení o zásadách Cookies (EU)
cart