Povinnosti BOZP a PO k návštěvám

89,00  s DPH / 73,55  bez DPH

Snad v každé firmě, se kromě kmenových zaměstnanců, občasně pohybují i “návštěvy”, tedy příležitostně se zdržující osoby, jako např. rodinní příslušníci, inspekce, pošťačky apod. S odškodněním úrazů těchto osob přitom bývají největší problémy.

Proto je vhodné, stanovit jasná firemní pravidla, pro pohyb a pobyt “návštěv” na pracovištích.

Katalogové číslo: saw_02a06 Kategorie: , Štítky: , , , ,

Povinnosti k návštěvám – firemní pokyn

Nejen externí zaměstnanci, ale i návštěvy se v každé firmě čas od času vyskytují. Ať už jde o rodinné příslušníky nebo např. zástupce klientů, či nejrůznější delegace.

I návštěvy patří mezi ohrožené skupiny osob ve firmách. Neznají dostatečně dobře rizika pracovišť, neznají dispozice objektů a nejsou jim známi např. ani možnosti hašení požárů či způsob provedení evakuace.

Jak tedy na zajištění bezpečnosti firemních návštěv?

Díky firemnímu pokynu stanovíte jasná pravidla pro bezpečný pobyt a pohyb návštěv ve firmě. Firemní pokyn slouží zejména jako výchozí podklad pro vedoucí zaměstnance, aby byli schopni dostát požadavkům právních předpisů a bezpečnost pro návštěvy zajistit.

Musím vůbec bezpečnost návštěv zajišťovat?

Ano! Každý zaměstnavatel má povinnost zajistit bezpečnost pro všechny osoby, které se s jeho vědomím a souhlasem zdržují na jeho pracovištích! Na tuto povinnost se často zapomíná a to pak působí nemalé problémy.

Nesmí se zkrátka stát, že se osoba na návštěvě firmy zraní – to má pak velké negativní důsledky!

A je skutečně nutný předpis?

Samozřejmě jako u kteréhokoliv jiného opatření BOZP platí, že co není dokumentováno, je jen těžko prokazováno. Vzor tohoto dokumentu Vám dopomůže splnit si tuto základní povinnost zaměstnavatele.

Typ Produktu

Format

Narocnost

Podminky

Predpisy

,

Prokoho

, ,

Stran

Upravitelnost

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “Povinnosti BOZP a PO k návštěvám”

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Scroll to Top