Doklad o kontrole BOZP a PO

Doklad o kontrole BOZP a PO

199  s DPH / 164  bez DPH

Katalogové číslo: saw_13c01 Kategorie: , Štítky: , ,

Určitě jste již nejednou slyšeli, jak je důležité dělat prevence bezpečnosti práce a požární ochrany. Jak ale v praxi na ni? Není nic jednoduššího, než jednou za čas, např. jednou týdně, u méně rizikových činností postačí i 1x měsíčně, vyplnit vzorový doklad o denní kontrole BOZP / PO.

Vyplnění dokladu Vám může pomoci při zprošťování se odpovědnosti!

Preventivní kontrola BOZP - proč ji provádět?

Celá dnešní bezpečnost je postavena na prevenci. Ostatně i zákoník práce jasně říká, že pokud přijmete bezpečnostní opatření - musíte kontrolovat jeho dodržování a účinnost. Preventivní kontrola BOZP je tak ideálním nástrojem.

Provádění kontrol je nutné nejen za účelem zvýšení úrovně bezpečnosti, ale i pro to, aby se zaměstnavatel mohl zříci odpovědnosti za pracovní úraz. Pokud např. dojde k úrazu opilého zaměstnance, zaměstnavatel se může zprostit odpovědnosti jen v případě, kdy prokáže, že prováděl prevenci alkoholu. Např. orientační dechové zkoušky.

 

V čem Vám doklad o kontrole pomůže?

Doklad je koncipován tak, aby Vám umožnil zkontrolovat základní oblasti bezpečnosti a ochrany zdraví při práci a tuto kontrolu velmi rychle a efektivně zaznamenat. Již nemusíte zdlouhavě vypisovat, jaké konkrétní úkony jste provedli. To za Vás udělá doklad.

Doklad může sloužit nejen odborně způsobilým osobám a auditorům BOZP, ale zejména, jednotlivým vedoucím zaměstnancům pracovišť. Vedoucí zaměstnanci tak mohou prakticky denně, provádět řádné a efektivní kontroly stavu a úrovně bezpečnosti a ochrany zdraví při práci.

 

Jak často je kontroly nutno provádět?

Jednoduše řečeno. Čím častěji, tím lépe. Zákonem není perioda stanovena. Zákoník práce pouze ukládá povinnost, soustavně vyhledávat nebezpečné činitele pracovního prostředí a činností. V případě vzniku např. smrtelného pracovního úrazu pak bude provedení každé jedné kontroly velmi důležité. Doporučujeme tedy kontroly provádět nejméně 1x týdně a k tomu i namátkově, častěji. Zaměstnanci si musejí plně uvědomovat, že nerespektování BOZP se netoleruje. A právě opakované zjištění porušení předpisů může být důvodem k ukončení pracovního poměru.

 

Kdo může kontroly BOZP provádět?

Zákonem není stanovena osoba, která bude provádět kontroly bezpečnosti práce provádět. Jelikož ale za BOZP odpovídají vedoucí zaměstnanci, mělo by být zejména jejich starostí zajistit, aby kontroly probíhaly. V praxi je tak nejběžnější model, kdy preventivní kontroly provádějí samotní vedoucí pracovišť. Kontroly dále mohou provádět osoby, pověřené zaměstnavatelem. Např. interní auditoři. Preventivní kontrola BOZP by měla být nedílnou součástí běžného pracovního dne!

 

K provedení preventivní kontroly bezpečnosti práce, můžete využít i vzorový checklist roční prověrky BOZP:

 

Další informace

Typ Produktu

Format

Narocnost

Podminky

Predpisy

Prokoho

, , ,

Stran

Upravitelnost

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Doklad o kontrole BOZP a PO“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by vás zajímat...

You may also like…
SAWAPP - cloudová aplikace ke správě pracovnělékařských prohlídek

Kontaktní informace

Ing. Vít Hofman

IČO: 020 65 681
DIČ: CZ8602215072
Města Mayen 1536
686 01 Uherské Hradiště
0
  0
  Přehled nákupu
  Jen 250  vás dělí od dárku zdarma!
  250 
  Váš košík je prázdnýZpět do obchodu
   Použít kupón
   linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram