Ing. Vít Hofman | SAW - Logo (www.sawuh.cz)
SAWAPP - cloudová aplikace ke správě pracovnělékařských prohlídek

Doklad o projednání BOZP s odbory

Pokud u zaměstnavatele působí odborová organizace, rada zaměstnanců nebo zástupce zaměstnanců pro oblast BOZP, má zaměstnavatel nemalé povinnosti na úseku informování a projednání ve věcech BOZP.

Vzorový doklad o tomto informování / projednání, Vám pomůže tyto povinnosti nejen splnit, ale zejména i řádně dokladovat a následně kdykoli prokázat (např. v případě pracovního úrazu).

249  s DPH / 206  bez DPH

Katalogové číslo: saw_07h01 Kategorie: , Štítky: , , ,

Kdo musí odbory informovat?

Pokud ve vaší firmě působí odbory, je vaší povinností, jakož to zaměstnavatele, pravidelně odbory informovat o skutečnostech ve vztahu k bezpečnosti a ochraně zdraví při práci. A těchto povinností skutečně není málo.

Informování odborů o skutečnostech majících vliv na bezpečnost a ochranu zdraví při práci a projednání důsledků těchto skutečností, je skutečně velmi významnou povinností zaměstnavatele!

V čem mi vzorový doklad pomůže?

Vzorový doklad je sestaven tak, že díky němu krok po kroku provedete záznam o projednání / informování odborů o konkrétních skutečnostech, dle požadavků právncíh předpisů. Díky dokladu nic podstatného neopomenete a vyhnete se tak možnému uložení sankce!

Odbory a bezpečnost práce - jak na ně?

Vzorový doklad Vás provede povinnostmi na úseku informování a projednání ve věcech BOZP.

Informování o bezpečnosti práce

Informováním se rozumí poskytnutí nezbytných údajů, z nichž je možné jednoznačně zjistit stav oznamované skutečnosti, popřípadě k ní zaujmout stanovisko. Zaměstnavatel je povinen poskytnout informace v dostatečném předstihu a vhodným způsobem, aby je zaměstnanci mohli posoudit, popřípadě se připravit na projednání a vyjádřit své stanovisko před uskutečněním opatření.

Projednání bezpečnosti práce

Projednáním se rozumí jednání mezi zaměstnavatelem a zaměstnanci, výměna stanovisek a vysvětlení s cílem dosáhnout shody. Zaměstnavatel je povinen zajistit projednání v dostatečném předstihu a vhodným způsobem, aby zaměstnanci mohli na základě poskytnutých informací vyjádřit svá stanoviska a zaměstnavatel je mohl vzít v úvahu před uskutečněním opatření. Zaměstnanci mají při projednání právo obdržet na své stanovisko odůvodněnou odpověď.

Další informace

Typ Produktu

,

Format

Narocnost

Podminky

Predpisy

Prokoho

, , , ,

Stran

Upravitelnost

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Doklad o projednání BOZP s odbory“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by vás zajímat...

You may also like…
SAWAPP - cloudová aplikace ke správě pracovnělékařských prohlídek

Kontaktní informace

Ing. Vít Hofman

IČO: 020 65 681
DIČ: CZ8602215072
Města Mayen 1536
686 01 Uherské Hradiště
Obchodní podmínky
Ochrana osobních údajů
Prohlášení o zásadách Cookies (EU)
cart