Písemné povolení k obsluze elektrických zařízení

Písemné povolení k obsluze elektrických zařízení

99  s DPH / 82  bez DPH

Zaměstnavatel je povinen stanovit firemní odpovědnosti a pravidla. Písemné pověření slouží k určení externích osob, oprávněných obsluhovat konkrétní zařízení. Např. v případě externích pracovníků údržby může být vhodné, těmto zapůjčit elektrické ruční nářadí, které se jim porouchalo, aby nedošlo k prodlení.

Povolení k obsluze elektrických zařízení

Vyhrazená technická zařízení, včetně elektrických, jsou ta, která představují zvýšenou míru ohrožení lidských životů a zdraví osob. Proto je nanejvýše vhodné, stanovit jasná pravidla pro jejich provoz a striktně vymezit odpovědnosti za jejich provoz a obsluhu.

Povolte proto obsluhovat tato zařízení jen konkrétním osobám, u nichž si jste jistí jejich dostatečnou zdravotní i odbornou způsobilostí a vyhněte se tak problémům.

Musí být povolení písemné?

Ano. Bez písemného pověření velmi těžko prokážete splnění této povinnosti.

Nezapomeňte, že elektřina vidět nejde, ale přesto kope. A důsledky bývají často fatální! Nepodceňujte v této oblasti nic.

Proč povolení, když mám již provedeno pověření obsluhy?

Pověření obsluhy elektrických zařízení je určeno zejména pro kmenové zaměstnance firmy. Naproti tomu povolení je určeno spíše pro externí osoby. TJ. např. pro situace, kdy Vám dodavatelská firma provádí údržbu objektu, pokazí se jim elektrická vrtačka a aby nedošlo k prodlení při opravách, do doby, než si zajistí její opravu nebo vrtačku novou, zapůjčí si vrtačku od Vás.

Abyste se vyhnuli případným komplikacím, je nanejvýše vhodné, obsluhu této vrtačky jim písemně povolit a v rámci povolení, je i prokazatelně seznámit s její bezpečnou obsluhou, dle návodu k obsluze.

Další informace

Typ Produktu

Format

Narocnost

Podminky

Predpisy

Prokoho

, , ,

Stran

Upravitelnost

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Písemné povolení k obsluze elektrických zařízení“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by vás zajímat...

You may also like…
SAWAPP - cloudová aplikace ke správě pracovnělékařských prohlídek

Kontaktní informace

Ing. Vít Hofman

IČO: 020 65 681
DIČ: CZ8602215072
Města Mayen 1536
686 01 Uherské Hradiště
0
  0
  Přehled nákupu
  Jen 250  vás dělí od dárku zdarma!
  250 
  Váš košík je prázdnýZpět do obchodu
   Použít kupón
   linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram