Ing. Vít Hofman | SAW - Logo (www.sawuh.cz)

Požární řád - výdejní místo PHM

Provozujete vlastní čerpací stanici nafty? Pak věřte, že taková činnost je charakteristická zvýšeným požárním nebezpečím a musíte pro ni mít požární řád! Žádný strach. Nyní můžete chytře, jednoduše a hlavně efektivně, využít vzorový Požární řád - výdejní místo PHM od SAW a ušetřit si tak spoustu trápení.

249  s DPH / 206  bez DPH

K čemu dokumentace slouží?

Požární řád - výdejní místo PHM upravuje základní zásady zabezpečování požární ochrany na místech, kde se vykonávají činnosti se zvýšeným nebo s vysokým požárním nebezpečím. Konkrétně v tomto případě se jedná o výdejní místo pohonných hmot, tedy čerpací stanici na naftu. Pokud tedy ve vlastním areálu takovou stanici provozujete, můžete vzor požárního řádu využít.

Výdejní místo zpravidla sestává z výdejního stojanu, čerpadlovny a skladovací nádrže nafty.

Vzorový požární řád - výdejní místo PHM obsahuje všechny náležitosti, vyžadované právními předpisy a to včetně požárně technických charakteristik vyskytujících se hořlavých látek, stanovení podmínek požární bezpečnosti k zamezení vzniku a šíření požáru nebo výbuchu s následným požárem, vymezení oprávnění a povinností osob při zajišťování stanovených podmínek požární bezpečnosti, a to pro zahájení, průběh, přerušení a ukončení činnosti nebo např. přílohu s pokyny pro členy preventivní požární hlídky.

Vzor požárního řádu pro výdejní místo PHM tedy čerpací stanici PHM, je určen pro firemní soukromé čerpací stanice na naftu. Po základních úpravách může být ale použit i pro ostatní čerpací stanice pohonných hmot.

 

Musí výdejní míst PHM mít požární řád?

Pokud nemáte čerpací stanici pohonných hmot do 250 litrů, požární řád mít musíte! Provoz čerpací stanice je činností se zvýšeným požárním nebezpečím a pro takové činnosti zkrátka musíte ze zákona vést dokumentaci požární ochrany.

 

V čem Vám vzorový požární řád - výdejní místo PHM pomůže?

Požární řád je defakto hotovým dokumentem. Je v něm nutno provést jen základní změny, spočívající v případném popise Vašeho pracoviště nebo upřesnění umístění hasících přístrojů a požárních zařízení. Takové změny již dokáže provést každý. Podstatné je, že hlavní zásady požární ochrany a podmínky požární bezpečnosti, jsou již v požárním řádu zapracovány!

Dokument obsahuje nejen základní zásady požární bezpečnosti při provozu činnosti - tedy čerpání PHM, ale také stanoví postupy osob, při čerpání PHM a stáčení (tedy plnění stanice). Rovněž vymezuje bezpečnostní vzdálenosti a pokyny pro provádění např. denní kontroly stanice.

Další informace

Typ Produktu

,

Format

Narocnost

Podminky

Predpisy

,

Prokoho

, , ,

Stran

Upravitelnost

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Požární řád - výdejní místo PHM“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by vás zajímat...

Kontaktní informace

Ing. Vít Hofman

IČ: 020 65 681
DIČ: CZ8602215072
Zerzavice 2146
686 01 Staré Město
Obchodní podmínky
Ochrana osobních údajů
Prohlášení o zásadách Cookies (EU)
cart