Povolení k užívání firemního vozidla

69,00  s DPH / 57,02  bez DPH

Chystáte se na zahraniční pracovní cestu? Pak si určitě nezapomeňte přibalit i písemné povolení k užívání firemního vozidla! Jinak Vás mohou potkat nepříjemné komplikace. Využijte vzor formuláře ke stažení od SAW.

K čemu písemné povolení slouží?

Zejména z důvodu snahy o omezení nelegální činnosti, tedy krádeží automobilů, se můžete při své zahraniční cestě setkat s tím, že policie po Vás bude chtít doložit doklad o tom, že firemní vozidlo smíte užívat. Toto se děje v případech, kdy z dokladů není zřejmé, že vy (tedy řidič) jste majitelem vozidla. ideálním způsobem, jak toto doložit, je mít vyplněné povolení k užívání firemního vozidla.

Pokud nemáte písemné povolení majitele vozidla k jeho použití, můžete se dostat až do situace, kdy Vám policie vozidlo zabaví a to až do doby prokázání, že vozidlo používáte oprávněně.

 

V jakém jazyce povolení musí být?

Naše vzorové povolení je v češtině a angličtině. To by mělo být v zemích EU naprosto dostačující. Pokud chcete konkrétní zemi prokázat trochu úcty, určitě nebude na škodu, pokud povolení přeložíte i do jazyka navštívené země.

 

Povolení k užívání firemního vozidla i v Česku?

Mít povolení v Česku není povinné, ale opět se můžete ušetřit zbytečných útrap. I Policie ČR může nabýt podezření, že vozidlo užíváte neoprávněně nebo dokonce, že jste jej odcizili. Pokud se prokážete povolením, můžete si ušetřit často i hodiny vysvětlování a např. shánění majitele.

 

Format

Narocnost

Podminky

Prokoho

, ,

Stran

Typ Produktu

Upravitelnost

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Povolení k užívání firemního vozidla“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Mohlo by se Vám líbit…

Scroll to Top