Osoba odpovědná za provoz firemních vozidel

Osoba odpovědná za provoz firemních vozidel

99  s DPH / 82  bez DPH

Zaměstnavatel je povinen stanovit firemní odpovědnosti a pravidla. Mimo jiné musí určit osobu odpovědnou za bezpečný provoz firemních vozidel.

Písemné pověření odpovědné osoby za provoz firemních vozidel

Řídit vozidlo na pozemních komunikacích může být jednou z nejrizikovějších činností vůbec. Své o tom vypovídá statistika dopravních nehod. Je proto nanejvýše důležité, aby všechna provozovaná vozidla byla v řádném technickém stavu, byla k nim řádně vedena administrativa a zejména, aby jejich řízení bylo svěřeno jen těm zaměstnancům, kteří jsou pro tuto činnost zdravotně i odborně způsobilí. I proto je nanejvýše vhodné, stanovit jasná pravidla pro provoz firemních vozidel a striktně vymezit odpovědnosti za jejich provoz.

Jmenujte proto osobu, která bude odpovídat za bezpečný provoz firemních vozidel, ať už v rámci konkrétního pracoviště nebo celé firmy a vyhněte se tak případným problémům!

Za BOZP odpovídají vedoucí zaměstnanci. Musí být zvlášť pověření odpovědné osoby za firemní vozidla?

Ano. Již samotné nařízení vlády mluví o tom, že podmínkou k uvedení pracoviště do provozu, je určení osoby odpovědné za vedení provozní dokumentace a záznamů a dále také určení osoby, jejíž povinností je zajišťovat dodržování termínů a lhůt pro provádění činností, jako jsou zejména kontroly, zkoušky, revize, údržby, opravy a rekonstrukce technického vybavení pracovišť, včetně pracovních a výrobních prostředků a zařízení – tj. včetně firemních vozidel.

Musí být pověření písemné?

Ano. Bez písemného pověření velmi těžko prokážete splnění této povinnosti.

Nezapomeňte, že velká část dopravních nehod je se zraněním, bohužel často vážným či smrtelným! Nepodceňujte v této oblasti nic a zejména ne, prevenci!

Koho mohu odpovědností pověřit?

Není striktně vymezeno, jakou kvalifikaci osoba odpovědná za firemní vozidla musí mít. Pověřit tedy můžete prakticky kohokoli. Důležité je, aby tato osoba byla schopna samostatné práce a zejména, aby se jednalo o osobu odpovědnou.

Jaké má osoba odpovědná povinnosti?

Základní povinnosti ve vztahu k pověření, jsou uvedeny přímo ve vzorovém pověření. Odpovědná osoba je tak tedy bude mít stále u sebe.

Odpovědná osoba při své činnosti spolupracuje s vedoucími zaměstnanci a OZO BOZP, což je vlastně takový poradní a podpůrný orgán.

Další informace

Typ Produktu

Format

Narocnost

Podminky

Predpisy

Prokoho

, ,

Stran

Upravitelnost

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Osoba odpovědná za provoz firemních vozidel“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by vás zajímat...

You may also like…
SAWAPP - cloudová aplikace ke správě pracovnělékařských prohlídek

Kontaktní informace

Ing. Vít Hofman

IČO: 020 65 681
DIČ: CZ8602215072
Města Mayen 1536
686 01 Uherské Hradiště
0
  0
  Přehled nákupu
  Jen 250  vás dělí od dárku zdarma!
  250 
  Váš košík je prázdnýZpět do obchodu
   Použít kupón
   linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram