Ing. Vít Hofman | SAW - Logo (www.sawuh.cz)
SAWAPP - cloudová aplikace ke správě pracovnělékařských prohlídek

Záznam z jednání odškodňovací komise

Chcete se zprostit své odpovědnosti za pracovní úraz? Není nic jednoduššího, než k tomu použít vzorový záznam z jednání odškodňovací komise. Díky němu to pro Vás bude hračka. Záznam je vytvořen formou checklistu, kdy jen zakřížkujete odpovídající možnosti. Nemusíte tak přesně znát legislativu, abyste dostáli svých práv!

199  s DPH / 164  bez DPH

Katalogové číslo: saw_14c02 Kategorie: , Štítky: , ,

K čemu vzorový záznam slouží?

Pokud se zaměstnanci stane pracovní úraz, zaměstnavatel má možnost se své odpovědnosti za něj zříci zcela nebo zčásti. V případě, kdy se odpovědnosti zřekne z části, je povinen určit část nákladů na pracovní úraz, kterou nese zaměstnanec. Vzorový záznam z jednání odškodňovací komise slouží právě pro toto určení.

 

Proč využít vzor dokumentu ke stažení?

Náš vzorový záznam z jednání odškodňovací komise je navržen tak, aby Vám maximálně usnadnil práci. Díky vzorovému záznamu zejména velmi snadno určíte:

  • složení odškodňovací komise;
  • písmeno, odstavec a § zákone, dle kterého se odpovědnosti zaměstnavatel zprostí;
  • výši náhrady zaměstnanci.

Formulář je navržen stylem, kdy se nejvhodnější varianty jen zakřížkují z připraveného checklistu. Formulář tak dokáže bez větších potíží použít i laik na danou problematiku.

 

Musí odškodňovat komise?

Nemusí. Odškodňuje vždy zaměstnavatel. Je ale nanejvýše vhodné a důležité, aby odškodnění proběhlo férově a aby na něm panovala větší shoda. Je proto více než žádoucí, odškodněním pověřit komisi o vhodném složení více osob. Komise tak má možnost vést odborný dialog a probrat všechny aspekty pracovního úrazu. V případě krácení, zejména výrazného krácení, může úrazem postižený zaměstnanec přijít o značnou část finančních prostředků, čímž se může dostat i do velmi složité životní situace. Nemělo by proto být na jedné osobě, aby o tomto rozhodovala.

Pokud se přesto rozhodnete, že odškodnění provede pouze jedna osoba, nic nebrání tomu, do komise uvést pouze tuto. Formulář je tedy použitelný i pro tyto případy.

 

Jak zjistím, kdy se zaměstnavatel může své odpovědnosti zprostit?

Důvody zproštění se odpovědnosti zaměstnavatele za pracovní úraz, jsou uvedeny přímo ve formuláři. Vy si jen zvolíte ten nejvhodnější, který označíte. Nemusíte si své důvody tedy vymýšlet, pátrat po nich, ani se bát, že by Váš důvod byl protiprávní. Formulář Vám v tomto značně usnadní práci.

 

Kdy je nutno záznam z jednání odškodňovací komise vyplnit?

Záznam musí být vyplněn v případě, kdy se chce zaměstnavatel zprostit své odpovědnosti za pracovní úraz. Zejména potom v případě částečného zproštění se odpovědnosti, kdy je nutno určit výši náhrady.

 

Kam se záznam o odškodnění posílá?

Vyplněný záznam z jednání odškodňovací komise se zasílá na pojišťovnu, u které je zaměstnavatel pro případ své odpovědnosti za pracovní úrazy pojištěn, tedy zejména na Kooperativu pojišťovnu, popř. též na Českou pojišťovnu.

Další informace

Format

Narocnost

Podminky

Predpisy

Prokoho

, ,

Stran

Typ Produktu

Upravitelnost

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Záznam z jednání odškodňovací komise“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by vás zajímat...

SAWAPP - cloudová aplikace ke správě pracovnělékařských prohlídek

Kontaktní informace

Ing. Vít Hofman

IČO: 020 65 681
DIČ: CZ8602215072
Města Mayen 1536
686 01 Uherské Hradiště
Obchodní podmínky
Ochrana osobních údajů
Prohlášení o zásadách Cookies (EU)
cart