Ing. Vít Hofman | SAW - Logo (www.sawuh.cz)
SAWAPP - cloudová aplikace ke správě pracovnělékařských prohlídek

Záznam o úrazu

Vzor záznamu o úrazu, který je řádně předformátovaný a připravený k okamžitému vyplnění. Záznam o úraze je nutno vyplnit u každého pracovního úrazu, jehož pracovní neschopnost je delší než 3 pracovní dny nebo u úrazů smrtelných.

Vyhněte se díky našemu vzoru sankcím za špatný formulář nebo nedostatečně vyplněný záznam!

99  s DPH / 82  bez DPH

Katalogové číslo: saw_14c01 Kategorie: , Štítky: , , ,

Formulář záznam o úrazu v editovatelné podobě

Proč použít vzorový záznam o úrazu? Protože jeho použití je velmi snadné. Nemusíte se soustředit na komplikované formátování dokumentu, ale pouze vyplňovat požadovaná pole. Vzor navíc odpovídá požadavkům nařízení vlády a tak se nemusíte bát, že na stanovené úřady zašlete špatnou verzi záznamu.

 

Kdy je nutno záznam o úrazu sepisovat?

Záznam o úrazu je vlastně jakousi nadstavbou záznamu provedeného do evidenčního listu knihy úrazů, který se sepisuje u všech pracovních úrazů, u nichž pracovní neschopnost úrazem postiženého zaměstnance přesáhla 3 kalendářní dny nebo u úrazů smrtelných.

 

K čemu záznam o úrazu slouží?

Záznam o úrazu je výchozím podkladem k úrazu pro státní orgány dozorující oblast bezpečnosti práce a pro pojišťovny, které se podílejí na odškodnění úrazem postiženého zaměstnance a na nákladech za jeho léčbu.

Jedná se tedy především o:

  • Státní úřad inspekce práce a jím zřizované oblastní inspektoráty práce
  • Český báňský úřad, pokud došlo k úrazu "v podzemí"
  • Pojišťovnu zaměstnavatele, u které je pojištěn pro případ své odpovědnosti za pracovní úrazy (v současné době Kooperativa pojišťovna nebo Česká pojišťovna)
  • Zdravotní pojišťovnu úrazem postiženého zaměstnance.

Úřady jsou na základě záznamu schopny pochopit příčiny a okolnosti úrazu a stanovit případné odpovědnosti. Na základě toho se rozhodnout o případném šetření úrazu. I proto musí být záznam sepsán precizně.

Záznam o úrazu dále slouží k vytváření poměrně podrobných statistik pracovních úrazů a lepší pochopení pracovních úrazů. To pak může vést k lepšímu cílení prevence ze strany státu. Ať už ve formě cílených kontrol (pokud se např. velké procento úrazu stalo v konkrétním oboru nebo ve spojitosti s např. konkrétním strojem či činností) nebo návrhu a přijímání legislativních opatření.

 

Vzhled a obsah záznamu je stanoven?

Ano. Záznam o úrazu má přesně stanoven obsah i podobu právním předpisem. Bohužel však oficiální vzor ke stažení neexistuje a tak jste nuceni si jej sami vytvořit a riskovat, že se dopustíte chyby nebo chytře využít náš vzorový formulář, který požadavky právních předpisů plně respektuje.

Další informace

Typ Produktu

Format

Narocnost

Podminky

Predpisy

Prokoho

,

Stran

Upravitelnost

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Záznam o úrazu“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by vás zajímat...

SAWAPP - cloudová aplikace ke správě pracovnělékařských prohlídek

Kontaktní informace

Ing. Vít Hofman

IČO: 020 65 681
DIČ: CZ8602215072
Města Mayen 1536
686 01 Uherské Hradiště
Obchodní podmínky
Ochrana osobních údajů
Prohlášení o zásadách Cookies (EU)
cart