Ing. Vít Hofman | SAW - Logo (www.sawuh.cz)
SAWAPP - cloudová aplikace ke správě pracovnělékařských prohlídek

Bezpečnostní předpis pro motorové pily - vzor ke stažení

Motorové řetězové pily patří nezpochybnitelně mezi vysoce rizikové zařízení. Úrazy při jejich provozu jsou často velmi Vážné nebo smrtelné. Nepodceňte v této oblasti nic! Stanovte jasná pravidla pro obsluhu řetězových pil - využijte vzorový bezpečnostní předpis pro motorové pily!

149  s DPH / 123  bez DPH

K čemu vzorový bezpečnostní předpis pro motorové pily slouží?

Jelikož jsou motorové řetězové pily zařízení, které při nesprávné obsluze mohou způsobit velmi vážný a často i smrtelný pracovní úraz, zaslouží si z hlediska bezpečnosti práce dostatečnou pozornost. Je nutno obsluze těchto zařízení stanovit jasná pravidla a povinnosti. Vzorový bezpečnostní předpis pro motorové pily Vám při stanovení těchto povinností značně usnadní práci. Vyhněte se tak případné odpovědnosti, za nastalý pracovní úraz!

 

Školení obsluhy motorových pil

Bezpečnostní předpis pro motorové pily je rovněž důležitým podkladem pro provádění školení obsluhy motorových pil. Zaměstnanci musejí být v rámci školení seznámení nejen s požadavky na obsluhu konkrétní pily, ale i podmínkami bezpečnosti práce v konkrétní společnosti - tj. podmínkami stanovenými místním provozním bezpečnostním předpisem.

 

Co vše vzorový předpis obsahuje?

Vzorový předpis obsahuje zejména stanovení požadavků na odpovědné osoby při provozu motorových řetězových pil, kdy specifikuje požadavky na zdravotní a odbornou způsobilost zaměstnanců. Dále samozřejmě požadavky vybavení zaměstnanců osobními ochrannými pracovními prostředky, na provoz, obsluhu a údržbu motorových pil, včetně základních zásad pro doplnění paliva, podmínky použití pil za deště a zhoršených mikroklimatických podmínek.

Vzor předpisu dále také obsahuje stanovení požadavků na vedení evidenční knihy řetězové pily a některé další povinnosti.

 

Kdo musí bezpečnostní předpis pro motorové pily mít?

Bezpečnostní předpis slouží pro dokumentování stanovení bezpečnostních zásad pro obsluhu motorových řetězových pil. Jako takový se dá považovat za dokumentaci prevence rizik, dle Zákoníku práce. Předpis by tedy měl vést každý zaměstnavatel, který provozuje motorové řetězové pily!

 

Na jaké řetězové pily se bezpečnostní předpis vztahuje?

Vzorový bezpečnostní předpis se vztahuje na všechny druhu ručních řetězových pil se spalovacím motorem. Na elektrické pily je možno předpis použít také, po odstranění ustanovení vztahujících se k pohonným hmotám.

Přenosnou řetězovou pilou se rozumí přenosné nářadí s motorem, jehož řezným nástrojem je nekonečný pilový řetěz vedený ve vodicí liště (dále jen "pilový řetěz"), obsluhované jedním zaměstnancem.

Další informace

Format

Narocnost

Podminky

Predpisy

,

Prokoho

, , , , ,

Stran

Typ Produktu

Upravitelnost

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Bezpečnostní předpis pro motorové pily - vzor ke stažení“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by vás zajímat...

SAWAPP - cloudová aplikace ke správě pracovnělékařských prohlídek

Kontaktní informace

Ing. Vít Hofman

IČO: 020 65 681
DIČ: CZ8602215072
Města Mayen 1536
686 01 Uherské Hradiště
Obchodní podmínky
Ochrana osobních údajů
Prohlášení o zásadách Cookies (EU)
cart