Žádost a posudek pracovnělékařské prohlídky

Hodnoceno 5.00 z 5 na základě 3 hodnocení zákazníků
(Hodnocení: 3)

199.00  s DPH

Aktualizace s ohledem na novelu zákona č. 373/2013 Sb., úz – doplněno písemné prohlášení o vzdání se práva na přezkoumání lékařského posudku.

Není to tak dávno, co začala platit novela pracovnělékařských služeb. Zákonnou povinností každého zaměstnavatele je, zaměstnance na pracovnělékařskou prohlídku odesílat s vyplněnou žádostí o ni.

Jak má tato žádost vypadat a jak ji vyplnit? Tak na to Vám dá odpověď vzorový dokument ke stažení.

Žádost je navíc doplněna o vzor lékařského posudku, což může ušetřit práci jak Vám, tak i lékaři.

Katalogové číslo: saw_05b1.2 Kategorie: , Štítky: , , ,

Vzor lékařského posudku

Lékařský posudek o lékařské prohlídce zaměstnance vystavuje lékař – poskytovatel pracovnělékařských služeb. To se v praxi ale jen málo kdy děje. Většina lékařů očekává, že jim dodáte vzor lékařského posudku již předvyplněný a oni hojen orazí a podepíší.

Náš dokument je unikátní v tom, že spojuje jak lékařský posudek, tak i žádost o lékařskou prohlídku do jednoho. Oba tyto zásadní formuláře tak můžete mít na jednom listě papíru, vždy pohromadě. Vedení agendy tak bude nejen snadné, ale zejména i velmi přehledné.

Vzor lékařského posudku je samozřejmě sestaven tak, aby obsahoval všechny povinné náležitosti vyžadované právními předpisy a zejména, aby Vám co možná nejvíce usnadnil jeho vyplnění. Některá pole vzoru jsou vytvořena tak, že Vám postačí vybrat odpovídající hodnotu z předpřipravené nabídky. Nemusíte tak přemýšlet nad tím, co se po Vás vlastně chce.

 

Vzor žádosti o pracovnělékařskou prohlídku

Ověřit zdravotní způsobilost zaměstnance provedením pracovnělékařské prohlídky je jedním z nejdůležitějších preventivních úkolů zaměstnavatele, jemu stanovených Zákoníkem práce. Je velkou škodou, pokud zaměstnavatel do prohlídek investuje nemalé částky a následně zjistí, že prohlídky jsou neplatné kvůli formálním chybám v dokumentaci.

Vzorová žádost obsahuje všechny údaje vyžadované právními předpisy a je plně připravena k vašemu použití.

Žádost je výchozím podkladem pro firemního lékaře, na základě níž provádí lékařskou prohlídku zaměstnance. Je proto nanejvýše důležité, aby byla žádost vyplněna správně a to v celém jejím rozsahu. V opačném případě může lékař při pozdějším dokazování svalit podstatnou část viny na Vás!

Jelikož je obsah žádosti poměrně komplikovaný a musí obsahovat značné množství informací, náš vzor se Vám snaží maximálně usnadnit práci.

 

Co to jsou pracovnělékařské prohlídky?

banner bezpečáci diskuse

Pracovnělékařské prohlídce se musí podrobit téměř každý zaměstnanec. Prohlídky se provádějí před zahájením výkonu práce, jako vstupní a dále v učených periodách, jakožto periodické. Kromě toho ještě rozlišujeme prohlídky mimořádné, výstupní a následné.

Naše vzorové formuláře jsou koncipovány tak, aby Vám usnadnili provedení kterékoliv prohlídky.

Pokud se o lékařských prohlídkách a vůbec o pracovnělékařských službách chcete dovědět více informací, neváhejte si přečíst náš blog.

banner bezpečáci diskuse

Další informace

Typ produktu

Formát dokumentu

Náročnost úpravy

Podmínky použití

K právnímu předpisu

,

Určeno pro

, ,

Počet stran

Upravitelnost (editace)

3 recenze Žádost a posudek pracovnělékařské prohlídky

 1. Hodnocení 5 z 5

  Formuláře jsou jak věcně, tak i graficky velmi na úrovni. Vyplnění je skutečně snadné a intuitivní. Oproti některým vzorům zdarma, 100a1. Mohu jen doporučit.

 2. Hodnocení 5 z 5

  Skvěle pomohlo. Děkuji.

 3. Hodnocení 5 z 5

  Používala jsem vzor formuláře, který byl ke stažení zdarma. Na webu **CENZOROVÁNO ADMINISTRÁTOREM** Inspekce práce nám jej napadla, že je celý špatně! Tento vzor mně schválili. Takže musím doporučit.

Přidat recenzi

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vendor Information

 • Název obchodu : Vít Hofman
 • Vendor: Vít Hofman
 • 4.94 4.94 rating from 31 reviews

Ptejte se, podělte se o zkušenosti, diskutujte...


 

SAW Logo

Buďte v obraze!

A navíc získejte slevu na vzorovou dokumentaci BOZP z e-shopu SAW 15%!

Informace, články, názory z oblasti bezpečnosti. Navíc přehled o novinkách ve vzorové dokumentaci BOZP ke stažení.

Váš email byl úspěšně zapsán