Ing. Vít Hofman | SAW - Logo (www.sawuh.cz)
SAWAPP - cloudová aplikace ke správě pracovnělékařských prohlídek

Žádost a posudek pracovnělékařské prohlídky

AKTUALIZACE S OHLEDEM NA NOVELU VYHLÁŠKY 79/2013 Sb., 2023!

Aktualizace s ohledem na novelu vyhlášky č. 79/2013 Sb., úz - provedeny formální úpravy a doplněny komentáře. Součástí dokumentu je nově i nový formulář: Potvrzení o provedení výstupní prohlídky!

Aktualizace s ohledem na novelu zákona č. 373/2013 Sb., úz - doplněno písemné prohlášení o vzdání se práva na přezkoumání lékařského posudku.

Není to tak dávno, co začala platit novela pracovnělékařských služeb. Zákonnou povinností každého zaměstnavatele je, zaměstnance na pracovnělékařskou prohlídku odesílat s vyplněnou žádostí o ni. Jak má tato žádost vypadat a jak ji vyplnit? Tak na to Vám dá odpověď vzorový dokument ke stažení. Žádost je navíc doplněna o vzor lékařského posudku, což může ušetřit práci jak Vám, tak i lékaři.

249  s DPH / 206  bez DPH

Katalogové číslo: saw_05b1.2 Kategorie: , Štítky: , , ,

Využijte nabídky našeho odborného online kurzu o problematice pracovnělékařských prohlídek zaměstnanců...

Vzor lékařského posudku

Lékařský posudek o lékařské prohlídce zaměstnance vystavuje lékař - poskytovatel pracovnělékařských služeb. To se v praxi ale jen málo kdy děje. Většina lékařů očekává, že jim dodáte vzor lékařského posudku již předvyplněný a oni hojen orazí a podepíší. Náš dokument je unikátní v tom, že spojuje jak lékařský posudek, tak i žádost o lékařskou prohlídku do jednoho. Oba tyto zásadní formuláře tak můžete mít na jednom listě papíru, vždy pohromadě. Vedení agendy tak bude nejen snadné, ale zejména i velmi přehledné. Vzor lékařského posudku je samozřejmě sestaven tak, aby obsahoval všechny povinné náležitosti vyžadované právními předpisy a zejména, aby Vám co možná nejvíce usnadnil jeho vyplnění. Některá pole vzoru jsou vytvořena tak, že Vám postačí vybrat odpovídající hodnotu z předpřipravené nabídky. Nemusíte tak přemýšlet nad tím, co se po Vás vlastně chce.  

Vzor žádosti o pracovnělékařskou prohlídku

Ověřit zdravotní způsobilost zaměstnance provedením pracovnělékařské prohlídky je jedním z nejdůležitějších preventivních úkolů zaměstnavatele, jemu stanovených Zákoníkem práce. Je velkou škodou, pokud zaměstnavatel do prohlídek investuje nemalé částky a následně zjistí, že prohlídky jsou neplatné kvůli formálním chybám v dokumentaci. Vzorová žádost obsahuje všechny údaje vyžadované právními předpisy a je plně připravena k vašemu použití. Žádost je výchozím podkladem pro firemního lékaře, na základě níž provádí lékařskou prohlídku zaměstnance. Je proto nanejvýše důležité, aby byla žádost vyplněna správně a to v celém jejím rozsahu. V opačném případě může lékař při pozdějším dokazování svalit podstatnou část viny na Vás! Jelikož je obsah žádosti poměrně komplikovaný a musí obsahovat značné množství informací, náš vzor se Vám snaží maximálně usnadnit práci.  

Co to jsou pracovnělékařské prohlídky?

Pracovnělékařské prohlídce se musí podrobit téměř každý zaměstnanec. Prohlídky se provádějí před zahájením výkonu práce, jako vstupní a dále v učených periodách, jakožto periodické. Kromě toho ještě rozlišujeme prohlídky mimořádné, výstupní a následné. Naše vzorové formuláře jsou koncipovány tak, aby Vám usnadnili provedení kterékoliv prohlídky. Pokud se o lékařských prohlídkách a vůbec o pracovnělékařských službách chcete dovědět více informací, neváhejte si přečíst náš blog.

 

Další informace

Typ Produktu

Format

Narocnost

Podminky

Predpisy

,

Prokoho

, ,

Stran

Upravitelnost

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Žádost a posudek pracovnělékařské prohlídky“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by vás zajímat...

You may also like…
SAWAPP - cloudová aplikace ke správě pracovnělékařských prohlídek

Kontaktní informace

Ing. Vít Hofman

IČO: 020 65 681
DIČ: CZ8602215072
Města Mayen 1536
686 01 Uherské Hradiště
Obchodní podmínky
Ochrana osobních údajů
Prohlášení o zásadách Cookies (EU)
cart