MPBP: Zásady bezpečného používání žebříků

199,00  s DPH / 164,46  bez DPH

Práce na žebříku je, ať si to připouštíme či nikoli, prací velmi rizikovou. Možností, jak ze žebříku spadnout, je nesčetně. A úrazy? Ty bývají často velmi závažné! Proto je nanejvýše vhodné, stanovit jasná pravidla jak žebříky bezpečně používat. A právě k tomuto účelu je určen vzorový místní provozní bezpečnostní předpis pro žebříky!

K čemu předpis pro žebříky slouží?

Předpisem jsou stanovena bezpečnostní opatření pro práci se žebířky tak, aby bylo riziko vzniku úrazu minimalizováno. Jendá se tedy o předpis, kterým zaměstnavatel plní úkoly prvecence rizik. Předpis navíc doplňuje a upřesňuje návody k obsluze žebříků, popř. tyto i nahrazuje. Mimo jiné jsou místním provozním bezpečnostním předpisem stanoveny i požadavky na provádění kontrol a údržby žebříků.

Kdo musí předpis mít?

V rámci prevence rizik musí mít místní provozní bezpečnostní předpis pro žebříky každý zaměstnavatel, jehož zaměstnanci pracují na žebřících, popř. i schůdcích.

Je součástí pedpisu i protokol o kontrole žebříku?

Ano. Přílohou místního provozního bezpečnostního předpisu je i vzorový protokol o kontrole žebříku, který můžete ihned použít. Provedení kontroly je díky němu skutečně snadné. Pouze odpovídáte na dotazy, formou checklistu.

Žebříků je mnoho typů. Na které se bezpečnostní předpis vztahuje?

Vzorový místní provozní bezpečnostní předpis pro žebříky je poměrně univerzsální a je možné jej použít pro bezpečné zacházení se všemi běžnými žebříky, kterými jsou zejména:

1.1.     jednodílné nebo též jednoduché;

1.2.     dvoudílné výsuvné;

1.3.     dvoudílné výsuvné s lanem;

1.4.     dvoudílné univerzální;

1.5.     trojdílné univerzální;

1.6.     kloubové;

1.7.     štafle;

1.8.     laminátové;

1.9.     schůdky jednostranné;

1.10.schůdky oboustranné.

Typ Produktu

Format

Narocnost

Podminky

Predpisy

Prokoho

, ,

Stran

Upravitelnost

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „MPBP: Zásady bezpečného používání žebříků“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Scroll to Top