Ing. Vít Hofman | SAW - Logo (www.sawuh.cz)
SAWAPP - cloudová aplikace ke správě pracovnělékařských prohlídek

Záznam roční prověrky BOZP

Každý zaměstnavatel musí nejméně 1x ročně provést roční prověrku bezpečnosti práce. Aby její provedení bylo co možná nejvíce snadné, efektivní a přineslo výsledky, se kterými se dá dále pracovat, vytvořili jsme unikání vzorový záznam roční prověrky.

Záznam je vytvořeno formou checklistu, kdy krok za krokem odpovídáte na položené dotazy. Provedení roční prověrky je tak snadnější, než kdy dříve!

199  s DPH / 164  bez DPH

Katalogové číslo: saw_13a01.2 Kategorie: , Štítky: , ,

V čem Vám záznam roční prověrky BOZP pomůže?

Záznam je vytvořen formou checklistu - to znamená, že i bez důkladné znalosti problematiky bezpečnosti práce, dokážete postupovat systematicky, krok za krokem a zodpovídat dotazy, které vám záznam roční prověrky klade.

Díky tomu skutečně překontrolujete vše podstatné, ale zejména to uděláte systematicky, efektivně a nemůže se stát, že některý bod opomenete.

Pomocí záznamu dokážete odhalit i takové nedostatky, který byste sami jen těžko zjistili. To přispěje ke zvýšení úrovně bezpečnosti na pracovišti.

 

Může záznam roční prověrky bezpečnosti práce někdo vyžadovat?

Provádět roční prověrky je zákonnou povinností BOZP. Tyto povinnosti kontrolují inspektoráty práce, které skutečně mohou chtít doložit doklad o tom, že roční prověrky jsou prováděny.

Díky našemu vzorovému záznamu splnění této povinnosti nebude ničím komplikovaným a dost možná, si od inspektorů zasloužíte i jakousi pochvalu, za důkladné prověrky!

Nezapomeňte, že za nesplnění povinností BOZP Vám hrozí poměrně vysoké sankce ale, jejich neplněním zejména ohrožujete lidské životy a zdraví.

 

Kdo vzorový záznam roční prověrky využije?

Záznam roční prověrky je připraven velmi podrobně a odborně a mohou jej využít jak zaměstnavatelé, vedoucí zaměstnanci, tak i odborně způsobilé osoby v BOZP.

Využít jej však mohou také auditoři BOZP.

 

Kdo musí roční prověrky BOZP provádět?

Roční prověrku musí organizovat každý zaměstnavatel a to na základě nařízení zákoníku práce. Povinnosti se tedy nedá zříci a to ani v případě "bezpečných", např. administrativních prací a pracovišť.

 

Jak často je nutno roční prověrky provádět?

Roční prověrky bezpečnosti práce se dle zákona organizují nejméně 1 x ročně. Častější provádění ale určitě nemusí být ke škodě. Záleží jen na rozhodnutí samotného zaměstnavatele.

 

Na kterých pracovištích se prověrky provádějí?

Jak bylo naznačeno výše, povinnosti provést roční prověrku se nezbaví žádný zaměstnavatel. Prověrky se týkají všech pracovišť zaměstnavatele. Bez ohledu na jejich charakter. Od administrativních pracovišť, přes technická, jako jsou např. kotelny, či strojovny vzduchotechniky, až po výrobní a skladovací pracoviště a další.

 

Další informace

Typ Produktu

Format

Narocnost

Podminky

Predpisy

Prokoho

, , ,

Stran

Upravitelnost

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Záznam roční prověrky BOZP“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by vás zajímat...

SAWAPP - cloudová aplikace ke správě pracovnělékařských prohlídek

Kontaktní informace

Ing. Vít Hofman

IČO: 020 65 681
DIČ: CZ8602215072
Města Mayen 1536
686 01 Uherské Hradiště
Obchodní podmínky
Ochrana osobních údajů
Prohlášení o zásadách Cookies (EU)
cart