Protokol dechové zkoušky na alkohol

Protokol dechové zkoušky na alkohol

169  s DPH / 140  bez DPH

Aktualizace dokumentu: 15.03.2024

Dechová zkouška na alkohol - musíte ji provádět?

Věděli jste, že provádění dechových zkoušek na alkohol není ani tak dobrovolnou záležitostí, jakož to spíše nutností? Dechová zkouška na alkohol by měla být jedním z pilířů prevence rizik každého pracoviště!

Zaměstnavatel se sice může zprostit povinnosti nahradit škodu či nemajetkovou újmu (zranění), pokud zaměstnanec tuto škodu způsobil pod vlivem alkoholu, ale... Je tu jedno velké ale. Zákoník práce dodává, že zproštění se je možné jen v případě, kdy skutečnost, že zaměstnanec byl opilý, byla jedinou příčinou škody nebo nemajetkové újmy a zaměstnavatel nemohl takové škodě zabránit.

Co by se však stalo v případě, kdy by zaměstnavatel pravidelně prováděl prevenci alkoholu orientačními dechovými zkouškami? Odhalil by již dříve, že zaměstnanec má s alkoholem problém? Dali by si zaměstnanci větší pozor na to, zda jsou v práci opilí? Možná ano. Asi již víte, nač narážím. Přestože je dechová zkouška na alkohol pouze orientační, přesto má svůj opodstatněný význam!

Pokud nedoložíte doklady o provádění prevence alkoholismu, své odpovědnosti se nemůžete zcela zprostit.

Záznam o dechové zkoušce

Je tedy nejen důležité, orientační dechové zkoušky provádět, ale současně o nich pořizovat doklady. Ideální formou takového dokladu je protokol, který obsahuje všechny podstatné podrobnosti zkoušky. Náš vzorový protokol přesně takový je. Kromě údajů o kontrolovaném zaměstnanci, kontrolorovi a svědků zkoušky, obsahuje také informace o detekčním přístroji, časech a výsledcích zkoušky.

Zejména pak ale obsahuje, a to je především důležité, správné formulace poučení zaměstnance před provedením dechové zkoušky a po provedení dechové zkoušky. Bez těchto poučení může být celá zkouška zcela neplatná a v případě propuštění zaměstnance, se tak můžete dostat do značných komplikací.

Nejsou výjimečné případy, kdy se propuštěný zaměstnanec před soudem domohl zrušení své výpovědi z pracovního poměru. Zaměstnavatel jej následně musel nejen znovu přijmout, ale zejména, mu doplatit ušlou mzdu za dobu od propuštění do verdiktu soudu.

Proč protokol o dechové zkoušce na alkohol SAW

Protokol je velmi sofistikovaný a podrobný, přesto jej zvládnete vyplnit během krátké chvíle. Obsahuje všechny potřebné údaje, které je nutno ve vztahu ke zkoušce zaznamenat a na rozdíl od běžně dostupných protokolů, i velmi účelně formulované prohlášení zaměstnance. Protokol neslouží jen k jedné dechové zkoušce, ale i k záznamu další, ověřovací zkoušky a to v případě, že první zkouška je pozitivní. Součástí protokolu je navíc i pole, kde může kterýkoli účastník zkoušky připojit své poznámky.

Protokol jsme využili, dle počitadla alkohol testeru, k dnešnímu dni již více než 1346x. Vždy skvěle posloužil. Bohužel ne vždy, byla vyplněna 0‰ Kolikrát jej použily desítky klientů SAW, již netřeba počítat.

 

Další informace

Format

Narocnost

Podminky

Predpisy

Prokoho

, , , ,

Stran

Typ Produktu

Upravitelnost

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Protokol dechové zkoušky na alkohol“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by vás zajímat...

SAWAPP - cloudová aplikace ke správě pracovnělékařských prohlídek

Kontaktní informace

Ing. Vít Hofman

IČO: 020 65 681
DIČ: CZ8602215072
Města Mayen 1536
686 01 Uherské Hradiště
0
  0
  Přehled nákupu
  Jen 250  vás dělí od dárku zdarma!
  250 
  Váš košík je prázdnýZpět do obchodu
   Použít kupón
   linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram