Žádost zaměstnavatele a čestné prohlášení řidiče firemního vozidla

Žádost zaměstnavatele a čestné prohlášení řidiče firemního vozidla

69  s DPH / 57  bez DPH

Zaměstnáváte řidiče nákladních vozidel nebo autobusů? Pak pozor! Pokud v době odpočinku řídí i pro jiné zaměstnavatele, např. brigádně, do velkých problémů se můžete dostat i vy. A přitom stačí jednoduchá žádost a prohlášení, které si stáhnete právě u nás!

K čemu žádost a prohlášení řidiče slouží?

Řidiči nákladních vozidel a autobusů, resp. členové osádky nákladních vozidel a autobusů v silniční dopravě, musejí respektovat bezpečnostní přestávky, stanovené doby odpočinku mezi směnami, dobu odpočinku v týdnu a vůbec maximální dobu práce v týdnu. Prohlášení řidiče Vám v této věci může značně usnadnit život.

Problém nastává ve chvíli, kdy zaměstnanec přes týden jezdí kamionem pro zaměstnavatele, a o víkendu si odskočí jako brigádník s autobusem plným turistů do např. Chorvatska.

V této chvíli zákonné požadavky na dobu odpočinku nemohou být splněny. I proto má zaměstnavatel zákonnou povinnost vyžádat si od zaměstnance evidenci odpracované doby u jiného zaměstnavatele a zaměstnanec je povinen mu ji neprodleně poskytnout. A aby zaměstnavateli nezbyly jen oči pro pláč, když zjistí, že řidič je již u jiného zaměstnavatele natolik přepracován, že už vlastně ani řídit nesmí a smí jen odpočívat, je ideální, řidiče ještě nechat podepsat čestné prohlášení.

 

Čestné prohlášení řidiče nákladního vozidla

Čestným prohlášením se řidič zaměstnavateli zaváže, že u jiného zaměstnavatele nebude řídit vozidlo v takových časech, kdy by byla ovlivněna jeho schopnost a možnosti řízení vozidla právě u zaměstnavatele.

 

Na co si dát ještě pozor?

Pokud řidiče vysíláte firemním vozidlem do zahraničí, nezapomeňte mu k tomu dát patřičné povolení. Vzor tohoto povolení si můžete rovněž stáhnout v našem e-shopu.

Další informace

Format

Narocnost

Podminky

Prokoho

, ,

Stran

Typ Produktu

Upravitelnost

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Žádost zaměstnavatele a čestné prohlášení řidiče firemního vozidla“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by vás zajímat...

SAWAPP - cloudová aplikace ke správě pracovnělékařských prohlídek

Kontaktní informace

Ing. Vít Hofman

IČO: 020 65 681
DIČ: CZ8602215072
Města Mayen 1536
686 01 Uherské Hradiště
0
  0
  Přehled nákupu
  Jen 250  vás dělí od dárku zdarma!
  250 
  Váš košík je prázdnýZpět do obchodu
   Použít kupón
   linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram