Žádost zaměstnavatele a čestné prohlášení řidiče firemního vozidla

Hodnoceno 5.00 z 5 na základě 1 hodnocení zákazníka
(Hodnocení: 1)

69  s DPH / 57  bez DPH

Zaměstnáváte řidiče nákladních vozidel nebo autobusů? Pak pozor! Pokud v době odpočinku řídí i pro jiné zaměstnavatele, např. brigádně, do velkých problémů se můžete dostat i vy. A přitom stačí jednoduchá žádost a prohlášení, které si stáhnete právě u nás!

K čemu žádost a prohlášení řidiče slouží?

Řidiči nákladních vozidel a autobusů, resp. členové osádky nákladních vozidel a autobusů v silniční dopravě, musejí respektovat bezpečnostní přestávky, stanovené doby odpočinku mezi směnami, dobu odpočinku v týdnu a vůbec maximální dobu práce v týdnu. Prohlášení řidiče Vám v této věci může značně usnadnit život.

Problém nastává ve chvíli, kdy zaměstnanec přes týden jezdí kamionem pro zaměstnavatele, a o víkendu si odskočí jako brigádník s autobusem plným turistů do např. Chorvatska.

V této chvíli zákonné požadavky na dobu odpočinku nemohou být splněny. I proto má zaměstnavatel zákonnou povinnost vyžádat si od zaměstnance evidenci odpracované doby u jiného zaměstnavatele a zaměstnanec je povinen mu ji neprodleně poskytnout. A aby zaměstnavateli nezbyly jen oči pro pláč, když zjistí, že řidič je již u jiného zaměstnavatele natolik přepracován, že už vlastně ani řídit nesmí a smí jen odpočívat, je ideální, řidiče ještě nechat podepsat čestné prohlášení.

 

Čestné prohlášení řidiče nákladního vozidla

Čestným prohlášením se řidič zaměstnavateli zaváže, že u jiného zaměstnavatele nebude řídit vozidlo v takových časech, kdy by byla ovlivněna jeho schopnost a možnosti řízení vozidla právě u zaměstnavatele.

 

Na co si dát ještě pozor?

Pokud řidiče vysíláte firemním vozidlem do zahraničí, nezapomeňte mu k tomu dát patřičné povolení. Vzor tohoto povolení si můžete rovněž stáhnout v našem e-shopu.

Další informace

Formát dokumentu

Náročnost úpravy

Podmínky použití

Určeno pro

, ,

Počet stran

Typ produktu

Upravitelnost (editace)

1 recenze Žádost zaměstnavatele a čestné prohlášení řidiče firemního vozidla

  1. Hodnocení 5 z 5

    Martin Staněk

    Skvělé. Přesně toto jsme hledali. Díky.

Přidat recenzi

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ptejte se, podělte se o zkušenosti, diskutujte...


 

Mohlo by se Vám líbit…