Kurz BOZP pro vedoucí zaměstnance

Žádost zaměstnavatele a čestné prohlášení řidiče firemního vozidla

Zaměstnáváte řidiče nákladních vozidel nebo autobusů? Pak pozor! Pokud v době odpočinku řídí i pro jiné zaměstnavatele, např. brigádně, do velkých problémů se můžete dostat i vy. A přitom stačí jednoduchá žádost a prohlášení, které si stáhnete právě u nás!

69,00  s DPH / 57,02  bez DPH

K čemu žádost a prohlášení řidiče slouží?

Řidiči nákladních vozidel a autobusů, resp. členové osádky nákladních vozidel a autobusů v silniční dopravě, musejí respektovat bezpečnostní přestávky, stanovené doby odpočinku mezi směnami, dobu odpočinku v týdnu a vůbec maximální dobu práce v týdnu. Prohlášení řidiče Vám v této věci může značně usnadnit život.

Problém nastává ve chvíli, kdy zaměstnanec přes týden jezdí kamionem pro zaměstnavatele, a o víkendu si odskočí jako brigádník s autobusem plným turistů do např. Chorvatska.

V této chvíli zákonné požadavky na dobu odpočinku nemohou být splněny. I proto má zaměstnavatel zákonnou povinnost vyžádat si od zaměstnance evidenci odpracované doby u jiného zaměstnavatele a zaměstnanec je povinen mu ji neprodleně poskytnout. A aby zaměstnavateli nezbyly jen oči pro pláč, když zjistí, že řidič je již u jiného zaměstnavatele natolik přepracován, že už vlastně ani řídit nesmí a smí jen odpočívat, je ideální, řidiče ještě nechat podepsat čestné prohlášení.

 

Čestné prohlášení řidiče nákladního vozidla

Čestným prohlášením se řidič zaměstnavateli zaváže, že u jiného zaměstnavatele nebude řídit vozidlo v takových časech, kdy by byla ovlivněna jeho schopnost a možnosti řízení vozidla právě u zaměstnavatele.

 

Na co si dát ještě pozor?

Pokud řidiče vysíláte firemním vozidlem do zahraničí, nezapomeňte mu k tomu dát patřičné povolení. Vzor tohoto povolení si můžete rovněž stáhnout v našem e-shopu.

Další informace

Format

Narocnost

Podminky

Prokoho

, ,

Stran

Typ Produktu

Upravitelnost

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Žádost zaměstnavatele a čestné prohlášení řidiče firemního vozidla“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by vás zajímat...

Kontaktní informace

Ing. Vít Hofman

IČ: 020 65 681
DIČ: CZ8602215072
Zerzavice 2146
686 01 Staré Město
Obchodní podmínky
Ochrana osobních údajů
Prohlášení o zásadách Cookies (EU)
cart