Ing. Vít Hofman | SAW - Logo (www.sawuh.cz)

Povinnosti zaměstnanců v BOZP a PO

Pokyn zaměstnavatele, kterým stanoví povinnosti na úseku bezpečnosti a ochrany zdraví při práci (BOZP) a požární ochrany (PO) všem zaměstnancům.

149  s DPH / 123  bez DPH

Katalogové číslo: saw_02a03 Kategorie: , Štítky: , ,

Povinnosti zaměstnanců BOZP – firemní předpis (směrnice)

Pro zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví při práci, je zcela klíčové, stanovit zaměstnancům jasná pravidla jejich chování na pracovištích. Tato pravidla je následně nutno vyžadovat a jejich dodržování kontrolovat. Alespoň tak to zaměstnavateli ukládá Zákoník práce. Povinnosti zaměstnanců BOZP, ale i požární ochrany, je nanejvýše vhodné stanovit vnitřním předpisem neboli firemní směrnicí BOZP.

Samozřejmě nejvhodnějším způsobem, jak výše uvedeného dosáhnout je, stanovit tato pravidla firemním předpisem, což je ostatně i v souladu s požadavky zákoníku práce na prevenci rizik.

 

Co tedy díky předpisu získáte?

Předpis uceleným způsobem vyjmenovává povinnosti zaměstnanců ve vztahu k bezpečnosti a ochraně zdraví při práci a požární ochraně a to nejen ty, plynoucí z právních předpisů, ale i další povinnosti, stanovené zejména na základě zkušeností z praxe a vzniklých pracovních úrazů, nehod či požárů – tím je předpis unikátní.

Předpis je základním pilířem pro výchovu zaměstnanců. Pokud totiž po zaměstnancích chcete, aby respektovali nějaké povinnosti, tyto jim nejdříve musíte stanovit a následně je s nimi seznámit. Pak už se nemohou vymlouvat na to, že něco nevěděli.

 

K čemu ještě vzorový předpis slouží?

Směrnice povinnosti zaměstnanců BOZP je zejména prvkem prvek prevence rizik, pro omezení rizikového chování zaměstnanců.

Rovněž ale slouží jako podklad pro vedoucí zaměstnance, pro snadnější řízení a organizaci práce zaměstnanců a aby měli stále před očima, základní povinnosti zaměstnanců a byli tak schopni rozlišit, co už je za hranou a co nikoli.

Dokument je zároveň základním podkladem pro provádění školení zaměstnanců o BOZP. Školení je tak ještě průkaznější, než kdy dříve.

 

Je výčet povinností BOZP kompletní?

Ne, rozhodně se nejedná o kompletní výčet všech povinností v BOZP zaměstnanců. Takový předpis by měl stovky, ne-li tisíce stran. Předpis však můžete libovolně doplnit nebo naopak promazat. Předpis uvádí celou škálu těch nejdůležitějších povinností BOZP, z různých oblastí činností. Povinnosti uvedené v předpise, jsou pro většinu firem zcela dostačující.

Další informace

Typ Produktu

Format

Narocnost

Podminky

Predpisy

,

Prokoho

, , , ,

Stran

Upravitelnost

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Povinnosti zaměstnanců v BOZP a PO“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by vás zajímat...

You may also like…

Kontaktní informace

Ing. Vít Hofman

IČ: 020 65 681
DIČ: CZ8602215072
Zerzavice 2146
686 01 Staré Město
Obchodní podmínky
Ochrana osobních údajů
Prohlášení o zásadách Cookies (EU)
cart