Písemné pověření obsluhy zdvihacích zařízení

89,00  s DPH / 73,55  bez DPH

Zaměstnavatel je povinen stanovit firemní odpovědnosti a pravidla. Mimo jiné musí určit osobu odpovědnou za bezpečný provoz zdvihacích zařízení, která dále písemně jmenuje osoby pověřené jejich obsluhou – tj. obsluhu zdvihacích zařízení a v případě jeřábů, jeřábníky.

Katalogové číslo: saw_02c03.1 Kategorie: , Štítky: , , , , ,

Písemné pověření zaměstnanců k obsluze zdvihacích zařízení, včetně jeřábníků

Vyhrazená technická zařízení, včetně zdvihacích, jsou ta, která představují zvýšenou míru ohrožení lidských životů a zdraví osob. Proto je nanejvýše vhodné, stanovit jasná pravidla pro jejich provoz a striktně vymezit odpovědnosti za jejich provoz a obsluhu.

Pověřte proto obsluhou zdvihacích zařízení pouze k tomu dostatečně zdravotně i odborně způsobilé zaměstnance a vyhněte se tím případným problémům.

Musí být pověření písemné?

Ano. Bez písemného pověření velmi těžko prokážete splnění této povinnosti.

Nezapomeňte úrazy vzniklé provozem zdvihacích zařízení, zejména potom jeřábů, mívají často fatální důsledky. Nepodceňujte v této oblasti nic.

Koho mohu obsluhou zdvihacích zařízení pověřit?

Obsluhu zdvihacích zařízení smí provádět jen k tomu zdravotně a odborně způsobilí zaměstnanci. V případě jeřábníků, musí být zaměstnanci navíc držiteli jeřábnického průkazu, dle ČSN ISO 12 480-1.

Typ Produktu

Format

Narocnost

Podminky

Predpisy

Prokoho

, , ,

Stran

Upravitelnost

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “Písemné pověření obsluhy zdvihacích zařízení”

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Scroll to Top