Doklad o kontrole požárních zařízení

99,00  s DPH / 81,82  bez DPH

Dle vyhlášky o požární prevenci, je nutno každé požárně bezpečnostní zařízení kontrolovat nejméně jedenkrát ročně. Předpisy je rovněž specifikováno, co přesně musí doklad o kontrole provozuschopnosti požárních zařízení obsahovat.

Vy už nad tím ale přemýšlet nemusíte, nemusíte po informacích ani pátrat, natož tak pracně tvořit doklad. Postačí si stáhnout vzorový – interaktivní doklad o kontrole provozuschopnosti požárně bezpečnostního zařízení.

K čemu doklad o kontrole slouží?

Doklad o kontrole slouží pro kontrolu požárně bezpečnostních zařízení. Jedná se o systémy, technická zařízení a výrobky pro stavby podmiňující požární bezpečnost stavby nebo jiného zařízení. V praxi jde např. o požární dveře, nouzové osvětlení, nástěnné hydranty, hlásiče požáru, požární ucpávky a uzávěry otvorů, elektrickou požární signalizaci, stabilní hasící zařízení a některé další.

Nezapomeňte, že požárně bezpečnostní zařízení jsou v požární prevenci velmi důležitá. O jejich činnosti ani nevíte, dokud nepřijde na nejhorší – vznik požáru. Pak rozhodují právě ony o životech a zdraví osob a je nezbytně nutné, aby v těchto těžkých chvílích na 100% fungovaly!

 

Proč si stáhnout vzor dokladu kontroly?

Důvodů je několik. Jednak ušetříte čas a práci, kterou byste věnovali jeho tvorbě. Jednak získáte ihned použitelný formulář, který obsahuje všechny informace požadované právními předpisy. A zejména, získáte interaktivní formulář, kde jednoduše vyberete odpovídající možnosti konkrétních polí.

Provedení kontroly provozuschopnosti s naším vzorovým dokladem, nebylo nikdy snadnější!

 

Kdo může kontroly zařízení provádět?

Kontroly provozuschopnosti požárně bezpečnostních zařízení, může dnes provádět, „kdokoli“. Resp. tedy osoba, která je znalá předpisů zařízení. Není ale nutno, aby tato osoba byla držitelem nějakého zvláštního oprávnění či osvědčení, ani žádného certifikátu či dokonce povolení od výrobce zařízení.

U některých požárně bezpečnostních zařízení je zcela zbytečné, jejich kontrolu delegovat na externí osoby. Tuto si můžete provést sami a díky našemu vzorovému dokladu, nebudete mít problém, o této kontrole pořídit prokazatelný záznam.

 

Jak často se kontroly provádějí?

Požárně bezpečnostní zařízení, je nutno provádět nejméně 1x ročně, pokud právní předpis, technická norma nebo výrobce nestanoví lhůtu kratší. Kratší lhůty jsou stanoveny např. pro zařízení elektrické požární signalizace.

 

Evidují se kontroly i do požární knihy?

Ano. I kontroly požárně bezpečnostních zařízení, je vhodné evidovat do požární knihy. Pokud využijete naši vzorovou požární knihu, doklady do její příslušné části můžete jednoduše vkládat. Doklady starší dvou let je potom vhodné zařadit do archivu.

Typ Produktu

Format

Narocnost

Podminky

Predpisy

,

Prokoho

, , , ,

Stran

Upravitelnost

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Doklad o kontrole požárních zařízení“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Mohlo by se Vám líbit…

Scroll to Top