Ing. Vít Hofman | SAW - Logo (www.sawuh.cz)
SAWAPP - cloudová aplikace ke správě pracovnělékařských prohlídek

Místní provozní bezpečnostní předpis pro křovinořezy [MPBP]

Provozujete-li křovinořezy, tedy Vaši zaměstnanci provádějí jejich obsluhu, musíte mít vypracován místní provozní bezpečnostní předpis pro křovinořezy. Tento je, sice nepřímo, přesto vyžadován nařízením vlády. Není nic snadnějšího, než využít vzorový místní provozní bezpečnostní předpis ke stažení od SAW!

169  s DPH / 140  bez DPH

K čemu místní provozní bezpečnostní předpis slouží?

Místní provozní bezpečnostní předpis pro křovinořezy slouží ke stanovení jasných pravidel, jak bezpečně provozovat a obsluhovat křovinořezy.

 

Kdo musí předpis mít?

Místní provozní bezpečnostní předpis pro křovinořezy musí vést prakticky každý zaměstnavatel, jehož zaměstnanci s těmito poměrně rizikovými zařízeními pracují. Plyne tak nepřímo z NV. č. 339/2017 Sb.. Toto nařízení ukládá zaměstnavateli povinnost, stanovit pracovní postupy a s těmito seznámit zaměstnance. Bez písemného stanovení se tato povinnost jen velmi těžko dokladuje.

 

Co místní provozní bezpečnostní předpis pro křovinořezy obsahuje?

Místní provozní bezpečnostní předpis pro křovinořezy obsahuje nejen technologické postupy, jak s křovinořezy bezpečně pracovat, ale i vymezení a oprávnění zúčastněných osob na jejich provozu, zakázané činnosti zaměstnanců s křovinořezy a dále např. pokyny pro první pomoc.

 

Proč musí být pro křovinořezy zvláštní předpis?

Křovinořezy jsou zařízení, která představují zvýšenou míru rizik a to nejen pro jejich obsluhu, ale zejména také pro osoby pohybující se v blízkosti provádění prací s křovinořezy. Je tak nutno stanovit základní zásady pro jejich bezpečnou obsluhu a zaměstnance s těmito zásadami prokazatelně seznámit. Ideální je seznámení formou odborného školení pro obsluhu křovinořezů a sekaček.

Je velmi důležité, aby obsluha křovinořezů znala a respektovala základní bezpečnostní opatření. Případný úraz na zdraví náhodného kolemjdoucího, může totiž mít velmi nepříjemné důsledky.

Často podceňovanou oblastí rizik vážících se ke křovinořezům, jsou rizika vzniku požáru. Zejména potom při doplňování paliva či oleje. I na tyto činnosti je nutno myslet.

Využijte vzorový místní provozní bezpečnostní předpis pro křovinořezy ke stažení a stanovte tak jasná pravidla!

 

Co vše se pod pojmem křovinořezy rozumí?

Křovinořezem se rozumí přenosný zahradnický stroj, který se používají k řezání trávy, plevele, křovin, stromků a podobné vegetace. Kompletní jednotka křovinořezu zahrnuje hlavu motoru, hnací hřídel, řezací příslušenství a ochranný kryt. Mnoho strojů se spalovacím motorem jsou dvojúčelné stroje, které mohou být používány v závislosti na vybavení řezacím příslušenstvím k řezání trávy a plevele nebo k řezání křovin a stromků.

 

Další informace

Typ Produktu

Format

Narocnost

Podminky

Predpisy

,

Prokoho

, ,

Stran

Upravitelnost

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Místní provozní bezpečnostní předpis pro křovinořezy [MPBP]“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by vás zajímat...

SAWAPP - cloudová aplikace ke správě pracovnělékařských prohlídek

Kontaktní informace

Ing. Vít Hofman

IČO: 020 65 681
DIČ: CZ8602215072
Města Mayen 1536
686 01 Uherské Hradiště
Obchodní podmínky
Ochrana osobních údajů
Prohlášení o zásadách Cookies (EU)
cart