Směrnice pro práci osamoceného zaměstnance - vzor BOZP

Směrnice pro práci osamoceného zaměstnance - vzor BOZP

99  s DPH / 82  bez DPH

Katalogové číslo: saw_12a01.1.2 Kategorie: , Štítky: ,

Posíláte Vaše zaměstnance pracovat osamoceně? Pak rozhodně nezapomeňte na prokazatelné stanovení opatření k zajištění jejich bezpečnosti. Můžete využít připravené vzorové směrnice pro práci osamoceného zaměstnance SAW ke stažení a okamžitému použití!

Kdo to je osamocený zaměstnanec?

Osamoceným zaměstnancem je v rovině bezpečnosti a ochrany zdraví při práci myšlen takový zaměstnance, který pracuje mimo dohled ostatních zaměstnanců a osob. Je zřejmé, že pokud u takového zaměstnance dojde k pracovnímu úrazu nebo jiné zdravotní komplikaci se kterou si sám neporadí, nebude nikdo na blízku, kdo by mu mohl pomoci. A to je právě vysoce rizikový okamžik. Je nutné stanovit dostatečná bezpečnostní opatření, ideálně vydat směrnice pro práci osamoceného zaměstnance, která pomohou negativní dopady takové situace zmírnit.

 

Komu je určena směrnice pro práci osamoceného zaměstnance

Vzorová směrnice pro práci osamoceného zaměstnance je určena všem zaměstnavatelům, kteří vysílají své zaměstnance pracovat osamoceně, tedy bez dohledu dalších zaměstnanců a osob. Není zde přitom vůbec rozhodující, jak dlouho taková práce bude trvat. Směrnice uvádí opatření, vedoucí k zajištění bezpečnosti práce osamoceného zaměstnance a ušetří Vám tak čas s jejich vymýšlením a stanovením.

 

Zákaz práce osamoceného zaměstnance?

U běžných zaměstnanců právní předpisy přímo nenařizují, že by zaměstnanci nesměli pracovat osamoceně. Defakto tedy jakoukoliv práci je možno provádět osamoceně. Pouze u prací na rizikových pracovištích, je povinností zaměstnavatele zajistit ochranu zdraví zaměstnance jinak. To plyne ze zákona o zajištění dalších podmínek BOZP. Způsobů zajištění může být celá řada. Vzorová směrnice pro práci osamoceného zaměstnance vyjmenovává nejčastější a nejoblíbenější z nich. Důležité je, aby tato opatření byla stanovena písemně a dotčení zaměstnanci s nimi byli prokazatelně seznámeni.

Výjimkou jsou zvlášť ohrožené skupiny zaměstnanců, kterým je osamocená práce striktně zakázána. Jedná se zejména o mladistvé, těhotné ženy a matky do konce devátého měsíce od porodu.

 

Pozor na noční, osamocené práce!

Zcela zvláštní skupinou jsou práce osamoceného zaměstnance, vykonávané v noční době. Zde, kromě požadavků na zajištění bezpečnosti pro osamoceného zaměstnance, platí i další nutná opatření, vztahující se k noční době. I ta je ideální stanovit písemně a zaměstnance s nimi seznámit. K tomu můžete využití vzorovou směrnici SAW pro noční práce.

Další informace

Typ Produktu

,

Format

Narocnost

Podminky

Predpisy

,

Prokoho

, ,

Stran

Upravitelnost

Mohlo by vás zajímat...

SAWAPP - cloudová aplikace ke správě pracovnělékařských prohlídek

Kontaktní informace

Ing. Vít Hofman

IČO: 020 65 681
DIČ: CZ8602215072
Města Mayen 1536
686 01 Uherské Hradiště
0
  0
  Přehled nákupu
  Jen 250  vás dělí od dárku zdarma!
  250 
  Váš košík je prázdnýZpět do obchodu
   Použít kupón
   linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram